Hintli yazar Vikram Chandra’nın çok satan romanından uyarlanan Sacred Games, Bombay‘daki hayatın aslında siyaset, din, yozlaşma ve suç ile yaşanabildiğini, bunların ardında seçkinlerin ve ünlülerin zenginlik, sefillerin ve suçluların ise güç ile ayakta kalabildiğini anlatıırken, gizem ve heyecan dolu bir maceranın hakkını veriyor, hem suç dünyasından hem polis örgütünden çeşitli insan tiplerini karşımıza getiriyor, sizi seyir zevkinden hiç koparmıyor. İlk sezonu büyük ilgi çeken bu dizinin ikinci sezonu yakında yayınlanacak, yazarla nasıl bir işbirliği oluşturuldu, bitmiş olan hikayeye kaldığı yerden mi devam edilecek, yoksa başka bir hikaye mi uyarlanacak, merakla bekleniyor...

Yapımcıları arasında David Fincher ve Charlize Theron'un da bulunduğu bir kitap uyarlaması Mindhunter dizisi, 1970'lerde eski seri cinayet dosyalarındaki katillerle hapishanede görüşerek suçlu psikilojisini çözmeye, suçları anlamaya ve yenilerini önlemeye çalışan iki FBI ajanının profil çıkarmaya başlamalarını anlatıyor. Acayip atmosfer, enteresan tipler ve titreşen sinirlerle geçen bol konuşmayla dolu dizinin birinci sezonu hakkıyla kapandı, ikincisinin de yolda olduğunu bilelim.

Ailesini daha güzel bir yaşam için Londra'dan sakin bir kırsal kasabaya getiren Jim Worth, alkol sorunu olan bir dedektif olmak yerine, burada doğayla içiçe kendine ait küçük bir dünya kurarak polis şefi olur, ama ne yazık ki bu hayalin ömrü uzun sürmez, suç ve suçlu yine ortaya çıkar. Kasabada açılan bir petrol rafinerisi, uyuşturucu, fuhuş ve suç dalgalarını artarda getirir, şiddet, kan ve acı olaylar birbirini izler, intikam kaçınılmaz olur. Evet, klasik tema belki, ama ele alınışı özgün, yansıtılışı gayet düzgün, üstelik başrolde Tim Roth, kamera arkasında iyi çalışan bir ekip var, dolayısıyla Tin Star dizisi de, yıl başında başlayan ikinci sezonuna Haziran'dan itibaren devam edecek.

1970'lerden itibaren New York'ta porno endüstrisinin doğuşunu ve yükselişini konu alırken, fuhuş, uyuşturucu ve mafya örgütlerine de değinen, gerçekten sağlam çalışılmış bu dönem dizisinde o yılların saçlarından giysilerine, eşyalarından aksesuvarlarına kadar her şey özenle yansıtılıyor. Parlak oyuncu kadrosunda Maggie Gyllenhaal ve James Franco'nun başı çektiği, çok iyi çekilmiş ve çok ince kurgulanmış The Deuce adlı dizinim üçüncü sezonu da bu yıl içinde gösterilecek.

Ailesiyle birlikte Chicago'dan Missouri bölgesine taşınan bir finans danışmanının asıl işi kara para aklamaktır, ama Meksikalı bir uyuşturucu lorduna borcunu ödemek zorunda kalınca işin rengi değişmeye başlar, adamla birlikte karısı, kızı ve oğlu da karanlık ve tehlikeli bir dünyaya girmek zorunda kalır. Üçüncü sezonu da bu yıl içinde gösterilecek olan Ozark'ta Jason Bateman, Laura Linney ve Julia Garner başrolde oynadığı, heyecanla örülmüş ve sıkı anlatılmış bu dizi haklı bir merakla bekleniyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol