YazarlarAli HakanFilm gibi diziler… (1)

Film gibi diziler… (1)

- R E K L A M -

Film gibi diziler… (1)

Night of – 2016 – 8 bölüm

Genç bir kızla hızlı bir gecenin ardından, sabah uyandığında kızı defalarca bıçaklamış halde yanında ölü yatarken bulan Pakistan kökenli İngiliz genç adam, polislerin yürüttüğü cinayet soruşturmasının tek şüphelisi olmasının yanı sıra, kendi suçsuzluğundan kendi bile emin değildir. 

Aşk Denizi ve Fidye gibi sinema için, Wire, Deuce ve Outsider gibi televizyon için kaleme aldıklarıyla tanınan Richard Price’ın yazdığı, Schindler’in Listesi ve Amerikan Gangsteri gibi yazarlık veya Dava ve Kralın Bütün Adamları gibi yönetmenlik yaptığı filmlerle tanınan Steven Zaillian’ın yönettiği bu dizi, hafif karanlık, çok iyi kurulmuş atmosferi ve hassas kurgusuyla dikkat çekerken, 2010’lardan itibaren filmlerde büyüklü küçüklü roller almış Pakistan kökenli İngiliz oyuncu Riz Ahmed’in yanı sıra avukatta John Turturro, ki Altın Küre ve Emmy ödüllerine ikisi de diziyle birlikte aday oldu, Riz Ahmed sonunda Emmy aldı, dedektifte Bill Camp, anne-babada Payman Maadi ve Poorna Jagannathan gibi isimler de başarıyla oynuyor…

Manhunt: Unabomber – 2017 – 8 bölüm

Unabomber olarak bilinen, daha doğrusu psikolojik profili çıkarılırken eğitimli olduğu anlaşıldığı için üniversiteli bombacı diye böyle bir lakap takılan kişiyi, yani Ted Kaczynski’yi yakalama ve sorgulama sürecini anlatıyor, yıllarca onun peşinde olan FBI profilcisinin kişisel hayatını da etkileyen bu kovalamaca, sanki birbirini tanımayan iki adam arasındaki kişisel bir meseleye dönüşüyor.

House ve Banshee dizileriyle tanıdığımız Greg Yaitanes’in yönettiği dizide, başrollerde Avatar’la çıkış yapıp Sır ve Gerçeğin Peşinde gibi filmlerle tanınan Sam Worthington’ın yanı sıra, Dogville, Yaratılış ve Kan gibi filmlerde başrol oynasa da çoğunlukla yardımcı oyuncu olan Paul Bettany ve en çok Sex and the City dizisindeki Mr. Big olarak bilinen Chris Noth var…

Seven Seconds – 2018 – 10 bölüm

Bir sabah arabasıyla çarptığı bisikletli siyah çocuğun komaya girmesi üzerine ekip arkadaşlarından yardım isteyen beyaz polis hiçbir şey olmamış gibi uzaklaşmak durumunda kalır, ama bu olay çocuğun ebeveynlerini mahveder, şehrin çeşitli mevkilerdeki insanlarını kışkırtır, ırksal gerilimi yükseltir, halkı ayaklandırır, soruşturmayı yürütenleri kamçılar.

Yuri Bikov’un daha önce Rusya’da çektiği senaryodan yola çıktığı, Cold Case ve Killing gibi dizilerle tanınan Veena Sud’un yazdığı ve Jonathan Demme’den Jon Amiel’a sinema kökenli yönetmenlerin çektiği bu hızlı ve sürükleyici polisiyede, Clare-Hope Ashitey, Michael Mosley, Russell Hornsby, David Lyons, Beau Knapp gibi dizilerle tanınan oyuncular var, bir de Regina King var, ki bu diziyle Altın Küre’ye aday oldu, Emmy kazandı…

Der Pass – 2018 – 8 bölüm

Almanya-Avusturya sınırının hemen dibinde, Alpler’deki bir dağ geçidine yerleştirilmiş bir ceset bulunduğunda, iki ülke de buraya birer dedektif gönderir, Alman kadın dedektif bu davayı bir kariyer fırsatı olarak görürken, 

Avusturya tarafından gelen dedektif hiçbir mesleki hırsı kalmamış bir adamdır, ama kısa süre içinde cesetlerin yine pagan ritüellerini hatırlatan sembolik şekillerde yerleştirildiği başka bazı suç mahalleri de bulunur, ki bunlar daha büyük ve daha korkunç bir planın parçası gibi durmaktadır. 

Yıllardır birlikte çalışan Cyrill Boss ve Peter Stennert’in birlikte yazıp yönettiği, çok etkili görüntü ve kurgu çalışmasıyla ekrana gelen bu dizide, özellikle Nazi karşıtı Beyaz Gül örgütünden gerçek bir karakteri canlandırdığı Sophie Scholl’de oynamış Julia Jentsch ve çeşitli Alman televizyon dizilerinde büyüklü küçüklü roller oynamış Nicholas Ofczarek, bu iki dedektifi incelikle canlandırıyor.  

Bodyguard – 2018 – 6 bölüm

Savaş gazisi ünvanıyla ülkesine döndükten sonra polis olarak bir bombacıya karşı operasyonu başarması üzerine, hırslı ve gözde bir politikacı olan kadın İçişleri bakanına yakın koruma olarak verilen, bir yandan hayatı pahasına koruyacağı, bir yandan birçok görüşüne karşı çıkacağı, bir yandan da sevdiği bu kadını hedef alan suikast tehdidiyle hayatı altüst olan bir adamın hikayesi…

Daha önce de başarılı işler yazan ve en son Line of Duty adlı polisiye diziyle tanınan Jed Mercurio’nun yarattığı dizide, Game of Thrones’la çıkış yapıp Medici: Masters of Florence’la yoluna devam eden Richard Madden’ın ve Missing dizisinde anneyi oynamasının yanı sıra son dönemde İngiliz televizyonlarında olgun başrol oyuncusu ihtiyacını karşılayan Keeley Hawes oynuyor, bu arada dizi hem Altın Küre hem Emmy için aday oldu, sadece Richard Meddan aldı Altın Küre’yi…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Dakika

Türk Tabipleri Birliği Yöneticisi Ökten: Beyin-sinir cerrahi ve ortopedi ameliyatları durdu

Türk Tabipleri Birliği (TTB) İkinci Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, tüm Türkiye genelinde medikal malzeme sorunu yaşanması sebebi ile bazı ameliyatların yapılamadığı yönünde açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanlığına aday olacak mı? İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan açıklama

Reuters'a dikkat çeken açıklamalarda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Cumhurbaşkanlığı adaylığı gündemimde değil, odağım yalnızca belediye başkanlığı görevinde" dedi.

Sigaraya peş peşe zam

Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş Twitter hesabından duyurdu… Marlboro, Camel ve Winston dahil birçok sigaraya zam geldi.
- R E K L A M -

İlginizi Çekebilir

Dünya Sağlık Örgütü’nden Omicron varyantıyla ilgili kritik uyarı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Omicron varyantının 57 ülkede tespit edildiğini ve yayılmaya devam ettikçe hastaneye yatışların artış göstereceğine dikkatleri çekerek uyardı.

Google 2021’de en çok aranan kelimeleri açıkladı… İşte 2021’de en çok aradıklarımız

Arama motoru Google 2021 yılı içerisinde en çok aranan kelimeler listesini paylaştı.

Türk Tabipleri Birliği Yöneticisi Ökten: Beyin-sinir cerrahi ve ortopedi ameliyatları durdu

Türk Tabipleri Birliği (TTB) İkinci Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, tüm Türkiye genelinde medikal malzeme sorunu yaşanması sebebi ile bazı ameliyatların yapılamadığı yönünde açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanlığına aday olacak mı? İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan açıklama

Reuters'a dikkat çeken açıklamalarda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Cumhurbaşkanlığı adaylığı gündemimde değil, odağım yalnızca belediye başkanlığı görevinde" dedi.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Çok Okunanlar

Sedat Peker gözaltına alındı mı? El Cezire’den yeni açıklama

El Cezire, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katar'ı ziyaret edeceğine ilişkin haberinde, Sedat Peker'in BAE yetkililerince gözaltında olduğunu ve uzun süredir iadesini talep etmekte olan Türkiye'ye iade edilebileceğini belirttiği cümlesini kaldırdı.

Sağlık çalışanlarından tüm Türkiye’de iki günlük iş bırakma kararı

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlık çalışanlarının haklarını savunabilmek adına tüm Türkiye’de iki günlük iş bırakma eylemi yapılacağı yönünde açıklamada bulundu.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sizin için seçtiklerimiz