İhtiyacınız olan renk hangisi ?

Günlük hayatımızda veya bazı özel anlarda doğru renkleri tercih etmenin çok olumlu  etkileri var.

İhtiyacınız olan renk hangisi ?

Günlük hayatımızda veya bazı özel anlarda doğru renkleri tercih etmenin çok olumlu  etkileri var.

22 Temmuz 2019 Pazartesi 12:07
İhtiyacınız olan renk hangisi ?

Renksiz bir dünya düşünülemez…Hepimizin kendine göre bir veya birkaç favori rengi vardır mutlaka. Bazı zamanlarda karşınızda gördüğünüz birinin üzerinde taşıdığı kıyafet onu daha cazibeli gösterir. Kimi zaman bir mekanın kapısından içeri adımınızı attığınız anda içeride kullanılan renk adeta içinizi açar. İşte bunun nedeni renklerin insanlar üzerindeki etkisidir. Peki hangi renk neye iyi geliyor buna bir göz atalım. Öncelikle renklerin en ateşlisi kırmızıdan başlayalım. Evet kırmızı tüm dünya tarihinde enerji, savaş, aşk, tutku, rekabet, cinsellik gibi konularla özdeşleştirilir. Enerjinin, canlılığın ana kaynağı olan kırmızı rengi, modunuzun düşük olduğu zamanlar için kullanabilirsiniz, kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Sarı renk bazı şeyleri ayırt etmenize yardımcı olacaktır. Eğer dikkatinizi toplamak, temponuzda artış olsun istiyorsanız birebir. Bir de cesarete ihtiyaç duyduğunuzda sarı rengin büyüsünden faydalanın. Ne zaman mavi bir denize baksak, sakinleştiğimizi, mutlu olduğumuzu ve arındığımız hissederiz… Aynı şey şüphesiz ki masmavi bir gökyüzüne baktığımızda da geçerlidir. Size sakinlik verir, kendinizi dingin hissedersiniz. Aynı zamanda stresli olduğunuz ve baş ağrısı şikayetiniz olduğunda etkili olacaktır.

Turuncu renk her zaman insanın içini ısıtır. Zaten mutluluk verir ve neşenizi artırır. Bir ortamı yenilemek isterseniz bu rengi kullanın. Engin yeşillikler, ormanlar, çayırlar-çimenler… Kulağa ne şahane geliyor değil mi? Yeşil insana huzur verir, net. Yorgun bir günün sonunda veya böyle bir dönemin ardından yeşilliklere koşun. Doğanın rengi sonuçta, şifa olacaktır.

Son Güncelleme: 22.07.2019 13:56
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol