Tuncay Özkan: Avucunu yalarsın!

Zeybekci'nin İzmir yorumuna CHP'den tepki yağdı...

Tuncay Özkan: Avucunu yalarsın!

Zeybekci'nin İzmir yorumuna CHP'den tepki yağdı...

23 Kasım 2018 Cuma 00:12
Tuncay Özkan: Avucunu yalarsın!

Ekonomi eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Başkanvekili Nihat Zeybekci, Ege Ekonomik Forumu'na verilen ara sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

AKP'nin İzmir Büyükşehir Adayı olacağı yönündeki iddialar için konuşan Zeybekci, “Siz İzmir'i istiyor musunuz' sorusunu da "İzmir mahallenin en güzel kızı, kim istemez. İzmir, Anadolu'nun en güzel kızı, en güzel şehri…  Doğuştan en güzel şehri... Hayırlısı olsun" yanıtını verdi. 

TUNCAY ÖZKAN: HADİ ORADAN, AVCUNU YALARSIN! 
Zeybekci’nin bu yorumuna ilk olarak Tuncay Özkan’dan sert tepki geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “Haydi oradan. Avucunu yalarsın. Suratına yiyeceğin tokatın sesini dünya alem izleyecek. İzmir size anlayacağınız dilden yanıtını verecek” ifadelerini kullandı. 

MURAT BAKAN: HADDİNİ BİLMEZLER! 
CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan da “İzmir'e bir şey olduğu yok! Anadolu coğrafyasının en güzel 'kızı'dır İzmir. Yeter ki haddini bilmezlerin edepsizliğine maruz kalmasın!” mesajını gönderdi. 

SEVDA ERDAN KILIÇ: İZMİR'İN İŞİ OLMAZ 
İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç ise ''İzmir, demokrasinin, huzurun, barışın, hoşgörünün, kadını ve erkeğiyle birlikte güzel insanların kentidir. İzmir'in de, İzmirlinin de ne bu zihniyetle ne de bu bakış açısıyla işi olmaz'' dedi. 

TACETTİN BAYIR: İŞTE HENDEK... 
Bir diğer İzmir Milletvekili Tacettin Bayır da Zeybekci'ye "İzmir barışın, sevgin, hoşgörünün kentidir. İzmir demokrasinin başkentidir. İşte hendek işte deve ya atlarsın ya düşersin. Baktın olmaz vazgeçersin zordur almak bizden kızı..." sözleriyle tepki gösterdi. 

Son Güncelleme: 23.11.2018 11:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol