"Salgında faaliyetleri kısıtlanan restoran ve kafelere destek verilecek"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 cirosu 3 milyon lira ve altında olan restoran ve kafelere yönelik olarak destek verileceği yönünde açıklamada bulundu.

"Salgında faaliyetleri kısıtlanan restoran ve kafelere destek verilecek"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 cirosu 3 milyon lira ve altında olan restoran ve kafelere yönelik olarak destek verileceği yönünde açıklamada bulundu.

27 Ocak 2021 Çarşamba 14:57
"Salgında faaliyetleri kısıtlanan restoran ve kafelere destek verilecek"

Genel Başkanı olduğu AKP’nin grup toplantısı sırasında gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulunan Erdoğan ‘müjde’ diye nitelediği destek paketini şu ifadeler ile duyurdu: “Lokanta restoran ve kafe gibi sektörlerde alınan tedbirler nedeniyle faaliyetleri kısıtlanan, 2019 cirosu 3 milyon lira ve altında olan gerçek usulde vergilendirilen ticari işletmelere destek ödemesi yapacağız. Cirosu 2020’de yüzde 50 ve daha fazla azalan işletmelere 2 bin liradan az, 40 bin liradan fazla olmamak üzere ciro kaybının yüzde 3’ü kadar ödeme yapacağız.”

"Bir kez daha sandıktan zaferle çıkacağız"

“Bizden başka hizmet müktesebatı ortaya koyabilen de gelecek vizyonu tasarlayan da yok. Tek vaatleri Tayyip Erdoğan’ı indirmek olan bir muhalefete bu millet iktidarı vermez. Programı baştan sağma, kadroları yetersiz, yoldaşları şaibeli yapı milletimizden onay alamaz. İnşallah 2023 seçimlerinde bir kez daha sandıktan zaferle çıkacağız.”

Reformlara vurgu

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

*Azimle çalıştığımız sürece cumhur ittifakının önünde durabilecek güç tanımıyoruz. Ortağımız MHP ile birlikte Meclis’in lokomotifi biziz.

*Yakında reform paketlerini Meclis’in takdirine sunmaya başlayacağız. Milletimizle paylaştığımızda, bu reform tekliflerinin ülkemizi 2023’e ve daha sonrasına taşıyacak çok köklü ve önemli düzenlemeler içerdiği görülecektir.

*Son grup toplantısının üzerinden geçen bir ay içinde CHP’nin tavrı değişmedi. Taciz tecavüz meselelerinin üzerini örtmeye devam ediyorlar. Yalan olduğu belli olan şeyleri defalarca ortaya koyanlara “Pişkin” denmez de ne denir? Önlerine gelenleri tek adamcılıkla suçlayanların partilerinde oynadıkları tek adamcağız rolünü tebessümle izliyoruz. Ancak kendilerini halkı bizi sefa sürer göstermelerini anlayışla karşılamıyoruz.

"Z kuşağı bunları bilmiyor anlatmak lazım"

*Bay Kemal SSK’nın başındayken ölülerimiz rehin alınıyordu. Okmeydanı Hastanesi benim yaşadığım yere yakındı. Yakınlarım çok olumsuz şeyler oldu. Ölülerini alamaıyorlardı. Z kuşağı bunları bilmiyor anlatmak lazım.

"Bu ara bir militan lafıdır tutturdular"

*Bu ara bir militan lafıdır tutturdular. Bunlara göre cumhurbaşkanı militan, bakanlar militan, hakimler savcılar militan, askerler, öğretmenler, iş adamları militan. Aslında bunlara göre kendilerine oy vermeyenler, toplumun yüzde 75’inin hepsi militan. Bu hastalıklı zihniyete göre, CHP’ye oy vermeyen hiç kimse onur, şeref, namus sahibi olma hakkına da sahip değildir.

*Peki kendileri ne? Terör örgütü mensuplarına, “Arkadaşlar” demek bunların meşrebinde militanlık değil işbirliği. (…) Kendilerinden olmayan herkese iftira etmek militanlık değil.

*Bu zihniyeti ve sergilediği pespayeliği Türkiye’nin son dönemdeki imtihanı olarak görüyoruz. Milletimiz, elbette ilk seçimde bunlara da bir güzellik yapacaktır.

"Ellerini ovuşturanlar o zamana kadar bekleyecek"

*Seçim Haziran 2023’te olacak. Ellerini ovuşturanlar o zamana kadar bekleyecek.

"Kendilerine, 'Militan' diyen bu zata herkes dava açmalı"

*İçişleri Bakanımız!ın da ifade ettiği gibi bence bu ülkenin yargısı var. Kendilerine “Militan” diye hakaret eden bu zata, bütün bu hakarete muhatap olanların dava açma zamanı gelmiştir, geçiyor bile. Kendilerine, “Militan” diyen bu zata herkes dava açmalı. Gereği yapılmalıdır.

Son Güncelleme: 27.01.2021 15:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol