Gürsel Tekin: ‘AKP’liler, İstanbul’u alacağıma inanıyor!’’ 

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul milletvekili, İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylığı ile ilgili çarpıcı tespitlerde bulundu. 

Gürsel Tekin: ‘AKP’liler, İstanbul’u alacağıma inanıyor!’’ 

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul milletvekili, İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylığı ile ilgili çarpıcı tespitlerde bulundu. 

22 Ekim 2018 Pazartesi 14:28
Gürsel Tekin: ‘AKP’liler, İstanbul’u alacağıma inanıyor!’’ 

Gürsel Tekin, verdiği kısa röportajda öncelikle ekonomik krize değinirken, ‘’Ekonomik kriz nedeniyle, Türkiye’de ilk kez bu kadar yüksek oranda intihar vakaları var. İş yok, aş yok, sıkıntı çok,’’ dedi. 

Konuşmasının devamında yaptırdığı araştırmalardan bahseden Tekin; ‘’En çok oyu nereden alıyorsanız derseniz, en çok oyun en az oy aldığımız ilçelerde mesele Bağcılar’dan, Esenyurt’tan, Sultangazi’den, Sultanbeyli’den , Ümraniye’den yani Cumhuriyet Halk Partisi olarak en az oy aldığımız ilçelerden aldığımızı fark ettik. Bu konuda her şeyimiz hazır, projelerimiz hazır, kadromuz hazır, İstanbul halkıyla dayanışmamız hazır. Sadece genel merkezimizin, genel başkanımızın alacağı kararı bekliyoruz. Alınacak her karara da saygılıyız. Şunu söylemek lazım, zaman zaman televizyonlarda, gazetelerde çok enteresan haberler okuyoruz, ’Parti içi kavgalar oluyormuş diye’  böyle bir şey söz konusu dahi olamaz. Hiç bir arkadaşımızla kavgamız olmaz. İkincisi, Gürsel Tekin olarak herhangi bir arkadaşımız da rakip olarak görmüyorum. Onlar benim yol arkadaşlarımdır. Genel başkan bizi bilir, ona dedim ki; ‘sayın başkan, adım hıdır, işim budur. Projelerimiz şunlardır. Ben yoluma ve çalışmalarıma 4 yıldır devam ediyorum. Siz de bilirsiniz ki ben 3 aylık bir çalışma yapmam. Uygun gördüğünüz bir arkadaşımız varsa onun da yanında dururuz. Şunu bilmenizi istiyorum. Ben bu seçimi alacağım.’ 

‘’Seçimi alacağıma en çok AKP’liler inanıyor’’ 
Gürsel Tekin, AKP’li seçmelere de değinerek; ‘’bu seçimi alacağıma en çok Ak Parti’liler inanıyor. Benim arkadaşlarımın Ak Parti’den daha çok inanmasını istiyorum. 

‘’Yerli ve mili tek bankamız var!’’
Konuşmasının sonunda Devlet Bahçeli’ye seslenen Gürsel Tekin, ‘’Sayın Bahçeli, hadi Sayın Erdoğan’ın Cumhuriyet Halk Partisi’ye kinin nefretin olabilir. Onu da anlamak da zorluk çekiyorum. Bugün Erdoğan’ın olmasının nedeni de CHP’dir. Buna rağmen bu nefreti anlamakta zorluk çekiyorum. Sayın Bahçeli’ye sesleniyorum. Türkiye’nin tek yerli ve milli bankasını tartışmayı siz çıkardınız. Sizden rica ediyorum. Bakın tek banka. Diğerlerinin hepsi yabancı ortaklıklı. 3 devlet bankası var, dünyada nasıl bir tartışma konusu olduğunu biliyoruz. Halk Bankası’nın, Ziraat Bankası’nın Amerika’daki ‘Reza’ meselesinden nasıl sorunlar yaşadığını biliyoruz. İş Bankası’nın bu tartışmadan çıkarın Sayın Bahçeli. Eğer yerliliğe ve milliliğe önem veriyorsanız sizden rica ediyorum.  
 

Son Güncelleme: 22.10.2018 14:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol