Erdoğan'dan dikkat çeken Berat Albayrak açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak’ın ‘damat sıfatının’ bakanlığı dönemindeki başarısının önüne geçirildiğini savundu ve bunun bir talihsizlik olduğunu dile getirdi.

Erdoğan'dan dikkat çeken Berat Albayrak açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak’ın ‘damat sıfatının’ bakanlığı dönemindeki başarısının önüne geçirildiğini savundu ve bunun bir talihsizlik olduğunu dile getirdi.

22 Şubat 2021 Pazartesi 16:07
Erdoğan'dan dikkat çeken Berat Albayrak açıklaması

Genel Başkanı olduğu AKP’nin İzmir 7. Olağan İl Kongresi’nde gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulunan Erdoğan’ın hedefinde CHP ve lideri Kemal Kılıçdaroğlu vardı:

“Ey Kılıçdaroğlu Diyarbakır’daki terör mağduru annelerini hiç ziyaret ettin mi? Orada neler oluyor haberin var mı? Biz karanlık yollara su taşıyanlarla değil kendi devletinin arkasında dağ gibi duranlarla yürüyoruz. Biz Cudi’de varız, Gabar’da varız, Tendürek’te varız. Nerede hangi inde terörist varsa o inde biz de varız. Oraları onlara mezar ettik. On binlerle anılan teröristler yüzlerle anılıyor. CHP ve şürekasının son zamanlarda Hazine ve Maliye Eski Bakanımız Berat Albayrak’ı ve onun nezdinde tüm ailemi hedef alan bir kampanya yürütüyor. Önce zül addettiğimiz için görmezden geldik. Ama temel haklarımıza saldırı boyutuna geldi. Ailemize saldırı boyutuna varınca ağızların payını vermek vacip oldu. İzmir’in en büyük şansızlığı CHP’nin başındaki zatın bu kentin vekili olması. Onun için ona bu kentten yanıt vermek istedim. “

"Bir proje olarak orada bulunmaktadır"

Geçen hafta, iki bakanını göndererek CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu Gare operasyonuyla ilgili bilgilendirdiğini hatırlatan Erdoğan, “Ben bu zatı adam zannettim. Bilgilendirildiği halde daha sonra Meclis’te edep dışı her şeyi yaptılar iki bakanımıza karşı. Kemal Kılıçdaroğlu CHP’nin başında siyasetin kendi mecrasında oraya genel başkan olarak gelmemiştir. Bir proje olarak orada bulunmaktadır. Yanındakiler de o projenin yandaşlarıdır. Gara operasyonundaki tutumu da bunun işareti. Berat Bey ve şahsımızla ilgili projeye hız verilmesinin de gerekçesi budur.“

Berat Albayrak’In bakanlığı süreci içerisinde çok sayıda başarının altında imzası olduğunu dile getiren Erdoğan, “Maalesef damat sıfatı başarılarının önüne geçti. Berat Bey’in enerji ve ekonomideki görevlerde en büyük talihsizliği damat sıfatının birikimi, gayreti, başarısı ve vasıflarının önüne geçirilmesi” dedi.

"Berat Bey de hukuki anlamda hakkını arayacak"

Kendisinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na açtığı davalar olduğunu ve hep kazandığını dile getiren Erdoğan, “Berat Bey de hukuki anlamda hakkını arayacak” diyerek şöyle devam etti: “Sonra yakınıyor. ‘Şimdi dava açar’ diye. Açarım tabii. Paraları çok. Kazandığım paraları da garip gurabaya dağıtırım.”

Son Güncelleme: 22.02.2021 16:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol