Devlet Bahçeli: Küçük ortaklıktan gocunmuyoruz

MHP Genel Başkanı Bahçeli, TBMM'de yaptığı konuşmasında hedefine İYİ Parti ve CHP'yi alarak yaptığı açıklamasında, "Biz küçük ortaklıktan gocunmuyoruz... Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacağından eminse aday olsun" ifadelerine yer verdi.

Devlet Bahçeli: Küçük ortaklıktan gocunmuyoruz

MHP Genel Başkanı Bahçeli, TBMM'de yaptığı konuşmasında hedefine İYİ Parti ve CHP'yi alarak yaptığı açıklamasında, "Biz küçük ortaklıktan gocunmuyoruz... Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacağından eminse aday olsun" ifadelerine yer verdi.

13 Nisan 2021 Salı 14:22
Devlet Bahçeli: Küçük ortaklıktan gocunmuyoruz

Koronavirüs salgınına karşı sabırla seferberlik içerisinde hareket edilmesi yönünde çağrıda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Vuslat için sabretmeliyiz, biraz daha dişimizi sıkmalıyız" dedi.

Konuşmasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine yöneltilen "Cumhurbaşkanı olacak mısınız?" sorusuna verdiği "Anlaşma sağlanırsa (Millet İttifakı) olurum" açıklamasına değinen Bahçeli " Kahkaha bekleyeceğine kararını belirlesin, cesaretle arkasında dursun" dedi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e de eleştiriler yönelten Bahçeli "104 emekli amirale 'zevzek' diyen bu iplikçi başı mahalle aralarında dedikodu yapar gibi konuşmaktadır. Biz küçük ortaklıktan gocunmuyoruz" ifadesini kullandı. Ukrayna ile Rusya arasındaki gerilim içinse diplomasinin diliyle hareket edilmesi çağrısı yaptı.

Bahçeli, MHP'nin TBMM Grup Toplantısı'nda özetle şunları söyledi:

Selahattin Demirtaş...

HDP ile ittifak kuranlar aynı zamanda çocuklarımızın düşmanıdır. Terörist Demirtaş'a müspet yaklaşanlar çocuklarımızın, kadınlarımızın, güvenlik güçlerimizin karşısında oluşmuş zillet cephesidir.

"Darbe bildirisini haklı çıkarmaya çalışanlar vesayetçi çevrelerdir"

Rahmetle yad ettiğimiz merhum Fevzi Çakmak adına ve şanına yakışır şekilde konuşulmamaktadır. Cumhuriyet döneminde Atatürk, orduyu teslim ettiği Fevzi Paşa'ya güven duymuştur. Bu güvenin kaynağı askerin siyasete karışmasına karşı oluşu, meşru hükümete sadakat ve itaatidir. 104 emekli amiralin servis ettiği darbe bildirisini haklı çıkarmaya, düşünce özgürlüğü kisvesiyle maskelemeye çalışanlar vesayetçi çevrelerdir. Bu bildirinin arkasında duranların kimler olduğu, neyin amaçlandığı bağımsız ve tarafsız mahkemelerce bulunacaktır. İmza atmayan ama gruba üye olan emekli bir amiral yayınlanmadan önce değiştirildiği iddiasını dile getirmiştir. Madem öyle 104 amiralden biri niye itiraz etmedi? Eğer bildirinin son hali İP'in yönetiminde bulunan Ergun Mengi tarafından hazırlanmamış haliyle milletimiz açıklama beklemektedir.

"Kılıçdaroğlu'nun zihni melekeleri iyice laçkalaşmaktadır"

Talat Aydemir'in 1963'teki ikinci darbe teşebbüsü sadece emekli bir albay olduğunu Kılıçdaroğlu dışında bilmeyen var mıdır? CHP Genel Başkanı'na milletimiz nasıl güvenecek, nasıl inanacaktır? Kılıçdaroğlu'nun zihni melekeleri iyice laçkalaşmaktadır. İleri derecede su kaynatmaktadır. İP Başkanı'nı ters köşeye yatırıp, niyetini açık etmesi zamanlama itibariyle üzerinde durulması gereken beyanattır. Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacağından eminse buyursun aday olsun. Diliyle omzunu kaşıyan CHP başkanı, sudaki balığa soğan doğruyor. Yıkık değirmende 6 ay bekleyen Kılıçdaroğlu, milliyetçiliği bana da gösterecekmiş. Milliyetçilik senin neyine? Alçak eşek binmeye kolaydır, senin milliyetçiliğin ise yalan üstüne yalan koymaktır. Kendisine tavsiyemiz nifak saçan diline hakim olsun, bizden de uzak kalsın.

"Bize devamlı 'küçük ortak' diyor"

Aynı üslup İP'in başkanında da vardır. Bize devamlı 'küçük ortak' diyor. 104 emekli amirale 'zevzek' diyen bu iplikçi başı mahalle aralarında dedikodu yapar gibi konuşmaktadır. Biz küçük ortaklıktan gocunmuyoruz. Büyüklüğün Allah'a mahsus olduğu inancındayız. Küçük diye hafife aldığı partimizi FETÖ oyunlarıyla ele geçirme oyunlarını unutmuş değiliz. Biz küçüğüz ama rabbim kimsenin küsuratı yapmasın.

"ABD'nin savaş gemilerini göndermesi milli güvenliğimiz adına endişe vericidir"

Karadeniz'in yeni egemenlik mücadelelerine sahne olmaması beklentimizdir. Moskova yönetiminin Donbas bölgesine askeri müdahale seçeneğinin masa olduğunu söylemesi, ABD'nin savaş gemilerini göndermesi milli güvenliğimiz adına endişe vericidir. Kırım'ın ilhakı henüz kanayan bir yaradır. Bölgesel çatışmadan kaçınmak, diplomasinin diliyle hareket etmek, uzlaşma kanalları açmak herkesin çıkarınadır.

"Hiç kimse kusura bakmasın..."

Karadeniz ve Akdeniz'de cepheler kızışırken, AB komisyonun Ankara ziyaretleri sahte koltuk kriziyle gölgelenmiştir. AB'nin iki temsilcisinin ziyaretleri sırasında Konsey Başkanı'nın tekli koltukta, Komisyon başkanın kanepede oturması tartışılmış, ülkemiz haksızca eleştirilmiştir. AB'de protokol birimleri arasındaki koordinasyonsuzluk böyle bir tabloyu ortaya çıkarmıştır. Kimin nerede ve nasıl oturacağı belliyken konuyu istismar eden zihniyetler hem suçlu hem maksatlıdır. Hiç kimse kusura bakmasın biz oturacağımız yeri de biliriz, buyur edip oturtacağımız yeri de biliriz.

"Diyorlar ki..."

Türkiye’nin yeni hükümet sisteminden, neye ve hangi amaçlara hizmet ettiği az çok belli olan bir Alman vakfının bu kadar rahatsızlığı, bu denli memnuniyetsizliği milletimizin tarihi ve muhteşem bir tercihte bulunduğunu ispatlamıştır. Alman Sol Partisi’nin Türkiye ve MHP husumetinden sonra, bu ülkedeki bir vakfın da partimizi, yeni hükümet sistemini ve Cumhur İttifakı’nı karalama yarışı husumetle karılmış bir senaryoya delalettir. Diyorlar ki, tarikatlara mensup aşırı muhafazakârlarla MHP üyeleri yeni boşalan bürokratik mevkileri işgal ediyormuş. Özellikle polis ve istihbarat kadroları MHP’ye açılmış. Ayrıca yeni hükümet sistemi çürümeye yol açmış. Bu Alman Vakfı’nın bildiği ne varsa, belirlediği neler bulunuyorsa Türkiye Cumhuriyeti’ne bildirmezse, hükümetimize ulaştırmazsa dünyanın en müfteri, en melanet vakfı olacağını buradan ilan ediyorum.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol