Yazarımız Murat Nedim'in son kitabı çıktı

Birbirinden sürükleyici hikayeleri ve akıcı anlatımıyla yazarımız Murat Nedim'in kaleme aldığı "İstanbul'un Son Yılanı Nasıl Öldü?" kitabı Karakarga Yayınları'ndan çıkarak raflardaki yerini aldı.

Yazarımız Murat Nedim'in son kitabı çıktı

Birbirinden sürükleyici hikayeleri ve akıcı anlatımıyla yazarımız Murat Nedim'in kaleme aldığı "İstanbul'un Son Yılanı Nasıl Öldü?" kitabı Karakarga Yayınları'ndan çıkarak raflardaki yerini aldı.

04 Temmuz 2020 Cumartesi 15:15
Yazarımız Murat Nedim'in son kitabı çıktı

"Evvel zaman içinde, asfaltı parlak, kavak ağaçları melodik, dalgası şırıl şırıl, bahçesi gül, lodosu yosun kokan bir mahalle varmış... Şarhoşunun narası pek, ev hanımının serzenişi elma kokulu kek... Kavgaları teke tek! Çocukların kahkahası hep, moruğunun bastonu tek! Tavladaki zarlarımız hep-yek! Buyurmaz mısınız şimdi ilk hikayeye sekerek?"

Mahalle kavramı, çocukluğunu sokaklarda koşup oynayarak geçirmiş herkes için çok önem verilen bir kavramdır. Çocukluğumuzu ve gençliğimizi geçirdiğimiz mahalleler özgürlüğümüzü, sınırlarımızı, arkadaşlığı keşfettiğimiz; oyuncaklarımızı, hayallerimizi, oyunlarımızı bölüştüğümüz; kendimizinkinden başka hayatları ilk kez tanıdığımız yerlerdir. Mahalleler içerisinde yaşamakta olan insan sayısı kadar farklı hayat, farklı hikâye anlamına da gelmektedir aynı zamanda...

Yazarımız Murat Nedim'in kaleme aldığı yeni kitabı "İstanbul'un Son Yılanı Nasıl Öldü?" de işte bu nostaljiyle andığımız, çocukluğumuza özlem duyduğumuz, ilkleri yaşadığımız mahalle hayatımızı anımsatacak, yüzümüzde bir gülümseme ile okuyacağımız bazen de burnumuzun direğinde incecik bir sızı duyacağımız öyküleri okurlarıyla buluşturuyor.

Kitabın arka kapağından

Birbirinden ilginç onlarca karakter, tarihin belirli bir döneminde aynı mahallede bir araya gelmişler ve duyanların zihinlerini zorlayacak, yüzlerini güldürecek, kalplerini titretecek gerçeküstü hikâyelerin de bizzat kahramanı olmuşlar.

Evvel zamanların, gerçek hayallerin, olaylı gecelerin, macera dolu gündüzlerin, hayalperest çocukların, hatırı sayılır hatıraların hikâyesi; İstanbul’un bir köşesinde, kimsenin fark etmediği bir zamanda hayat buluyor. Murat Nedim, bizi kendi mahallesinde eşsiz bir yolculuğa çıkarıyor.

Yazarımız Murat Nedim hakkında

1979 yılında İstanbul'da doğan Murat Nedim, gençlik yıllarında mizah dergilerine çizgi öyküler yazmaya başladı. Ekonomi eğitimini yarıda bırakarak gazeteciliğe başlayan Murat Nedim, uzun yıllar yazılı ve görsel medyada muhabir, editör, yazı işleri müdürü ve köşe yazarı olarak çalıştı ve çok sayıda röportaja imza attı.

Senarist ve metin yazarı olarak çeşitli projelerde görev alan Murat Nedim, yazarlık ve serbest gazetecilik yanı sıra halen sosyal medya ve internet projelerine danışmanlık yapmaktadır.

Rahmetle andığımız Büyük Usta Yaşar Kemal'in isteği ve tavsiyesiyle ön adları ''Murat Nedim''i kullanmaktadır. İlk romanı Büyük Prens 2017, Cehhennem Muhabiri 2018 ve oyuncu-yazar Erkan Kolçak Köstendil ile beraber hazırladıkları Mukadderat adlı eser Karakarga tarafından 2019 yılında yayınlanmıştır.

Son Güncelleme: 04.07.2020 15:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol