Yarından itibaren sinemalarda...

Yarından itibaren sinemalarda izleyicileri ile buluşacak filmleri sizler için derledik...

Yarından itibaren sinemalarda...

Yarından itibaren sinemalarda izleyicileri ile buluşacak filmleri sizler için derledik...

20 Haziran 2019 Perşembe 10:42
Yarından itibaren sinemalarda...

Hotel Mumbai

Yönetmen: Anthony Maras

Senaryo: John Collee ve Anthony Maras

Oyuncular: Dev Patel, Armie Hammer, Nazanin Bonladi...

Hotel Mumbai, 2008 yılında Taj Mahal Palas Otelde meydana gelen terör saldırısının hikayesini konu ediyor. Arjun baba olmaya hazırlanan genç bir adamdır. Bir süredir işsiz olan Arjun, ailesini geçindirmek için şehrin en ünlü oteli olan Taj Mahal’de garson olarak iş başlar. Sabahın erken saatlerinde işinin başına geçen Arjun, ünlü şef Hemant Oberoi yönetiminde otelin değerli konukları için hazırlıklara başlar. Konuklar arasında henüz yeni anne baba olan zengin işadamı David ve eşi Zahra da vardır. Şehre tatile gelen aile, rahatça dinlenebilmek için lüks oteli tercih etmiştir. Ancak çıkan terör saldırısı otel çalışanları ve konuklarının keyifli günlerini kabusa çevirir. Otel yakınlarında birçok yer havaya uçunca, insanlar korku içerisinde otele doluşmaya başlar. Ancak otele girenler arasında teröristler de vardır ve çok geçmeden oteli de ele geçirirler. Kaçma şansı olmasına rağmen otel misafirlerinin yanından ayrılmayı reddeden şef Hemant ve otelin garsonu Arjun, herkesi güvende tutmak için hayatını riske atar. Çeşitli sınıflardan, farklı ırklardan ve inançlardan olan otel konukları, yaşadıkları bu korkunç saldırı karşısında örgütlenerek birlikte mücadele etmek zorundadır.

Beyaz Karga

The White Crow

Yönetmen: Ralph Fiennes

Senaryo: Julie Kavanagh'ın Rudolf Nureyev'in Hayatı kitabından yola çıkarak David Hare

Oyuncular: Oleg Ivenko, Ralph Fiennes, Louis Hoffman...

Rus balet Rudolf Nureyev'in 1961'de Sovyetler Birliği'nden iltica etmesi ve KGB'nin kendisini durdurma girişimlerinin hikayesini anlatan filmde Rudolf Nureyev'e Oleg Ivenko hayat veriyor. Filmde, Sibirya’da bir trende doğan Rudolf Nureyev’in, gençlik yıllarından eğitim hayatına, Batılı sanatçılarla olan ilişkilerinden KGB ile yaşadığı kedi fare oyununa kadar birçok olaya değiniliyor.

Oyuncak Hikayesi 4

Toy Story 4

Yönetmen: Josh Cooley

Senaryo: Andrew Stanton ve Stephany Folsom

Seslendirenler: Tom Hanks, Tim Allen, Annie Potts...

Bir geri dönüşüm projesi ile yaratılan Forky, oyuncak olduğunu asla kabul etmez. Tek kullanımlık bir kaşıktan yapılma bir oyuncak olsa da o oyuncak olmadığı konusunda ısrarcıdır. Kendisini Bonnie’nin odasına ait hissetmeyen Forky, dünyadaki amacının ne olduğunu düşünmeye başlar. Kendisini oyuncaklardan biri olarak görmediği için Bonnie’nin yanında kalmak zorunda hissetmeyen Forky, dünyadaki amacını kaşık olarak yerine getirmeye karar verir. Ancak onun oyuncak olarak üstesinden gelmesi gereken bambaşka bir görevi vardır.

Yazlık Ev

Les Estivants

Yönetmen: Valerie Bruni Tedeschi

Senaryo: Valeri Bruni Tedesci, Caroline Deruas, Noemie Lvovsky ve Agnes de Sacy

Oyuncular: Valerie Bruni Tedeschi, Pierre Arditi, Valerie Golino...

Anna, film yönetmeni olan bekar bir annedir. Her sene ailesinin Güney Fransa kıyısındaki yazlık evine giden Anna, bu sene de kuralı bozmaz. Her sene huzurlu bir tatil geçiren Anna, muhteşem yazlık evine doğru yola koyulur. Ayrıldığı sevgilisinin yasını tutan Anna, bu tatilin kendisine iyi geleceğini düşünür. Tatil sayesinde hem kızı ile vakit geçirebilecek hem de yeni filmini yazabilecektir. Ancak yaşananlar pek de onun umduğu gibi gerçekleşmez. Birbirinden tuhaf aile üyelerinin bir araya geldiği yazlık evinde aile sırlarının ortaya dökülmesi herkesin hayatını sorgulamasına neden olur.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol