Ünlü olmanın sırrı Ay burcunda!

Türkiye’deki kadın şarkıcıların %37’sinin Ay burcu; Yay, Terazi ve Koç. Öne çıkan özellikleri ise “cesurluk ve özgüven”. Erkek şarkıcılar da ise durum biraz daha farklı. Ay burcu %39 oranında Oğlak, Balık ya da Aslan burcunda olan erkek şarkıcılar “itibar ve ün” peşinde.

Ünlü olmanın sırrı Ay burcunda!

Türkiye’deki kadın şarkıcıların %37’sinin Ay burcu; Yay, Terazi ve Koç. Öne çıkan özellikleri ise “cesurluk ve özgüven”. Erkek şarkıcılar da ise durum biraz daha farklı. Ay burcu %39 oranında Oğlak, Balık ya da Aslan burcunda olan erkek şarkıcılar “itibar ve ün” peşinde.

08 Kasım 2018 Perşembe 14:53
Ünlü olmanın sırrı Ay burcunda!

Hemen herkes burcunu ve burcunun özelliklerini biliyordur ancak doğum haritalarında burçlar kadar önemli başka bir ayrıntı daha var. O ayrıntı da kişinin Ay burcudur. Ay burcu, en basit açıklama ile kişinin “motivasyon kaynağını” ifade ediyor ve özellikle kişinin kariyer hayatındaki tercihleri ile ilgili özel ipuçları barındırıyor. Astroloji Platfomu Moyra, çok ilgi çekici bir araştırmaya imza atarak Türkiye’deki 110 kadın ve 118 erkek şarkıcının doğum haritalarındaki Ay burçlarını inceledi. Bu incelemenin sonucunda ortaya çıkan bilgiler ise oldukça şaşırtıcı. Açıklanan verilere göre, Türkiye’deki kadın şarkıcıların %37’sinin Ay burcu; Yay, Terazi ve Koç. Öne çıkan özellikleri ise “cesurluk ve özgüven”. Erkek şarkıcılar da ise durum biraz daha farklı. Ay burcu %39 oranında Oğlak, Balık ya da Aslan burcunda olan erkek şarkıcılar “itibar ve ün” peşinde.

Nedir bu Ay burcu?

Kişinin Ay burcu, duygu dünyasını, iç benliğini, en derindeki arzularını, kendisini güvende hissetmek adına neye ihtiyaç duyduğunu, nerede ve nasıl mutlu, konforlu ve huzurlu hissettiğini ifade ediyor. Bu yönleri ile aslında bazı durumlarda kişinin kendi burcu yani Güneş burcundan daha önemli bir gösterge olabiliyor.

Mutluluğun reçetesi Ay burcunda!

Kişinin Ay burcunu bilmesi ve özelliklerini anlaması son derece önem arz etmektedir çünkü en basit hali ile kişinin Ay burcu mutluluğun reçetesini sunuyor. Bu reçete gerek ilişkilerde gerek aile yaşantısında gerek kariyerinde etkili. Kişi Ay burcunun özelliklerini öğrendiğinde kendisini içsel olarak mutlu eden şeyin ne olduğu, farklı bir ifade ile duygusal tatmininin nereden geldiğini anlayabilir. Ayrıca hangi temel duygusal ihtiyaçları karşılamak adına harekete geçtiğini de öğrenebilir. Dolayısı ile diğer astrolojik göstergelerin yanı sıra Ay burcunun da kişinin kariyer seçimindeki motivasyonlarını ve nasıl bir kariyerin kendisini mutlu edeceğini anlatabiliyor.

Kadın şarkıcılar daha cesur

Paylaşılan sonuçlara göre; Türkiye’deki kadın şarkıcıların %37’lik bölümünün Ay burcu Yay, Terazi ve Koç burcunda. Türkiye’deki şarkıcı kadınlarda nadir görülen Ay burçları ise %14 ile Boğa, Balık ve Aslan.

Türkiye’deki kadın şarkıcıların Ay burçlarının yoğun olarak Yay, Koç, Terazi gibi daha eril enerjiye sahip, daha cesur ve girişimci burçlarda olması, Türkiye’de kadınlara biçilen toplumsal roller ve kültürel beklentiler ile açıklanabilir. Türkiye’deki kadın şarkıcılar özelinde Ay burcunun kişiyi harekete geçirmek ve yeni girişimlerde bulunmak için cesaretlendirdiği ve kişinin özgürleşme çabasına katkı sağladığı söylenebilir.

Erkek şarkıcılar ün ve itibar peşinde

Erkek şarkıcılar da ise durum biraz daha farklı. Türkiye’deki erkek şarkıcılarının Ay burcu %39 oranında Oğlak, Balık ya da Aslan burcunda. Erkeklerde nadir görülen Ay burçları ise %15 ile Koç, Yay ve İkizler. Özellikle Oğlak ve Aslan burcundaki yoğunluk, erkeklerin kariyer seçiminde bilinme, tanınma, itibar kazanma gibi içsel motivasyonların daha etkili olduğunu gösteriyor. Kadın şarkıcıların doğum haritalarında Koç ve Yay burçları öne çıkan burçlarken, erkekler şarkıcılar da geri planda kalıyor. Benzer şekilde kadın şarkıcılarda öne çıkmayan Balık ve Aslan burçları da erkek şarkıcılarda öne çıkan burçlar arasında yerini alıyor.

Bu sonuçlar her iki cinsiyetin şarkıcı olma hevesinin altında farklı değişkenlerin olduğunu gösteriyor. Buna göre; kadınların şarkıcılık mesleğini seçerken temel motivasyon kaynağının özgürleşme ihtiyacı, erkeklerin motivasyon kaynağının ise tanınır olma ve itibar kazanma ihtiyacı olduğunu söylemek mümkün.

Kadın şarkıcıların doğum haritalarında Ay Terazi’nin, erkeklerde ise Ay Balık’ın yoğun olması ise her iki cinste de sanat sevgisi ve ilgisinin de bir motivasyon kaynağı olduğunu gösteriyor ancak çok genel olarak kadınların şarkıcılık mesleğini bir özgürleşme ve macera alanı, erkeklerin ise tanınır olma ve itibar kazanma alanı olarak gördüğü söylenebilir.

Son Güncelleme: 08.11.2018 15:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol