Muhbir gizli, oyun apaçık...

Bu hafta başlayan filmlerden biri polisiye macera, biri dram, biri polisiye komedi, biri de absürd komedi…

Muhbir gizli, oyun apaçık...

Bu hafta başlayan filmlerden biri polisiye macera, biri dram, biri polisiye komedi, biri de absürd komedi…

24 Ekim 2019 Perşembe 14:06
Muhbir gizli, oyun apaçık...

Muhbir – The Informer

Yönetmen: Andrea Di Stefano

Senaryo: Anders Roslund ve Borge Hellstrom romanından Rowan Joffe, Andrea Di Stefano ve Matt Cook

Oyuncular: Joel Kinnaman, Ana De Armas, Rosamund Pike, Clive Owen…

Eski bir özel kuvvetler ajanı olan Pete Koslow, onurlu ve takdirler almış bir şekilde emekliye ayrılmıştır. Ancak Pete Koslow'un dünyası, karısını korumak için giriştiği bir mücadeleden sonra hapse girdiğinde tepetaklak olur. Koslow'a iki FBI ajanı için muhbirlik yapmak ve gizli yeteneklerini kullanarak New York'taki en güçlü suç patronu olan General'i devirmeyi kabul etmesi durumunda erken tahliye şansı verilir. Fakat Koslow'a özgürlüğünü kazandırması gereken gizli operasyon gizli bir NYPD polisinin ölümüne yol açtığında işler değişir ve Koslow kendisini FBI ve mafya arasındaki çapraz ateşin ortasında bulur. General, Koslow'un suçu üzerine alıp hapisanenin içinden bir uyuşturucu operasyonuna öncülük etmesi için onu hapishaneye geri göndermekte ısrarcıdır. FBI da General’in operasyonu için hapishaneye geri dönmenin, Koslow’un onlarla olan anlaşmasını sürdürmek adına yapabileceği tek şey olduğunu söyler. İmkansız seçeneklerle çevrili olan Koslow, kendisini ve ailesini kurtarmak için New York'un en güçlü üç örgütünün, FBI'ın, mafyanın ve New York Polis Departmanı'nın pençelerinden kurtulmak zorundadır.

Geçmişin Sırları – After the Wedding

Yönetmen: Bart Freundlich

Senaryo: Susanne Bier ve Anders Thomas Jensen’in senaryosundan Bart Freundlich

Oyuncular: Julianne Moore, Michelle Williams, Billy Crudup, Abby Quinn, Will Chase…

Genç bir kadın olan Isabel, yıllar önce birçok şeyi ardından bırakarak Hindistan’a yerleşir. Isabel burada bir yetimhanenin işletmesine yardım eder. Hayatını adadığı yetimhanenin koşullarını iyileştirmeye çalışan genç kadının yetimhaneyi ayakta tutabilmek için acil paraya ihtiyacı vardır. Parayı bulmak için New York’a giden Isabel, burada hayatının değişmesine neden olacak olan Theresa ile tanışır. Theresa, zengin, başarılı bir iş kadını, eş ve iyi bir annedir. Yetimhaneye bağış yapmaya hazır olan Theresa’nın küçük bir isteği vardır. Genç anne hafta sonu evlenecek olan kızının düğününe Isabel’in de gelmesini ister. Bu düğün sadece Isabel’in değil onunla beraber birçok kişinin de hayatının değişmesine neden olur.

Cinayet Süsü

Yönetmen: Ali Atay

Senaryo: Ali Atay, Feyyaz Yiğit Çakmak ve Aziz Kedi

Oyuncular: Uğur Yücel, Cengiz Bozkurt, Binnur Kaya, Feyyaz Yiğit Çakmak…

Cinayet Süsü, gizemli bir seri katil vakasını çözmeye çalışan cinayet büro ekibinin maceralarını konu ediyor. Limonata ve Ölümlü Dünya filmlerinin yönetmenliğini üstlenen Ali Atay’ın yönetmen koltuğunda filmin kadrosunda Uğur Yücel, Cengiz Bozkurt, Binnur Kaya, Feyyaz Yiğit ve Mert Denizmen gibi isimler yer alıyor. Polisiye komedi türündeki filmin senaryosunu ise Ali Atay, Feyyaz Yiğit ve Aziz Kedi birlikte kaleme alıyor.

Deri Ceket – Le Daim

Yönetmen: Quentin Dupleux

Senaryo: Quentin Dupleux

Oyuncular: Jean Dujardin, Adele Haenel, Albert Delpy…

40 yaşlarındaki bir adamın, geyik derisinden yapılma ceketini takıntı haline getirmesi, ömürlük birikimlerini harcamasına ve giderek suça bulaşmasına yol açıyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol