Heavy metalin önde gelen grubu Manowar son kez İstanbul'da

Metal tarihinin en büyük gruplarından olan MANOWAR, The Final Battle turnesi kapsamında unutulmayacak bir konser için ülkemize geliyor!

Heavy metalin önde gelen grubu Manowar son kez İstanbul'da

Metal tarihinin en büyük gruplarından olan MANOWAR, The Final Battle turnesi kapsamında unutulmayacak bir konser için ülkemize geliyor!

09 Temmuz 2019 Salı 17:50
Heavy metalin önde gelen grubu Manowar son kez İstanbul'da

Heavy metal bayrağını neredeyse 40 yıl boyunca taşıyan efsane grup MANOWAR, 20 temmuz gecesi KüçükÇiftlik Park’ı dolduracak binlerce insana %100 Metal bir gece yaşatabilmek adına, bugüne kadarki en büyük sahne prodüksiyonu ile karşımızda olacak. Vera Müzik ve Hammer Müzik organizasyonu ile gerçekleşecek olan bu müthiş açık hava konseri, adını metal tarihine yazdıran MANOWAR’un ülkemizde vereceği son konser olacak. Bu müthiş konseri kaçırmamanız dileğiyle...

(Ezgi Sandıkçı) 

 

Konserle ilgili olarak grubun beyni Joey DeMaio, Türkiye’deki MANOWAR hayranlarına şu mesajı yayınladı:

“MANOWAR’un Türk hayranları yıllar boyunca tutkularını ve bağlılıklarını tüm dünyaya gösterdiler; MANOWAR olarak bundan onur duyuyoruz. Türkiye’deki en güçlü metal hayranları olan MANOWAR hayranlarıyla paylaşacağımız bu unutulmaz metal deneyimini iple çekiyoruz!”

Daha önce ülkemizde konserler veren ve her seferinde unutulmaz anılar bırakan MANOWAR’un bu konserini özel kılan en önemli konuysa, grubun sadece en büyük hit’lerinden oluşacak bir setlist’le sahne alacak olması.

MANOWAR grubu ile 20 temmuz gününde gerçekleştirilecek olan konser öncesinde yapılan röportaj:

Turne nasıl gidiyor?

Tek kelimeyle: İnanılmaz! Bu 2019 turnesinde şimdiye kadar çok güzel zaman geçirdik ve en önemlisi de hayranlarımızın olumlu tepkisi oldu! Geri bildirim çok fazla ve Türk ailemizi tekrar görmeye hazırız!

20 Temmuz’da ülkemize konsere geliyorsunuz. Türk fanlarınız bu şovdan neler beklemeli?

Görebileceğiniz en büyük led ekranda izleyeceğiniz sansasyonel video içeriğine ve yepyeni ve mükemmel bir sahne tasarımına sahibiz. Bugüne kadar sahip olduğumuz en büyük prodüksiyon ve tüm bunları Türk hayranlarımıza duyurmak için sabırsızlanıyorum!

Türkiye’de en son 2014 yılında çaldınız. O konserden hatırladıkların neler?

Sıcak olduğunu hatırlıyorum ama sadece güzel hava koşullarından değil, aynı zamanda Türk Manowarrior’larımızın her birinden geçen ateş yüzünden de. Müziğimize olan tutkuları ve sevgileri efsanevi ve bunun için minnettarız.

Manowar, Türk hayranlarına her zaman ayrıcalıklı bir önem vermiştir. Bu bağın özel bir anlamı var mı?

Türk hayranlarımız bizim için hep önemli ve ayrıcalıklı çünkü Manowar’a olan inançlarını ve sadakatlerini asla kaybetmediler. Ayrıca, kelimelerle ifade edemeyeceğiniz heyecan verici bir enerjiye sahipler. O enerjiyi görmek ve hissetmek zorundasın. Bunu tekrar deneyimlemek için sabırsızlanıyorum.

En son EP’niz “The Final Battle I” büyük beğeni topladı. O EP’den setlistte herhangi bir şarkı olacak mı?

Bu yeni şarkıları kaydederken çok eğlendim ve onları canlı olarak çalmayı dört gözle bekliyoruz. Sence bu turda setlistte olacaklar mı? Hımm, bazı şeyleri sürpriz olarak bırakmak zorundasın:)

“The Final Battle I” EP’sinin devamı geleceğini biliyoruz. Yenisi ne zaman çıkacak? Kesin tarih var mı?

Evet, gerçekten de “The Final Battle I” EP’si bir üçlemenin ilk parçası. Şu an sadece bölüm I yayımlandı. Henüz bölüm II ve III için bir çıkış tarihimiz yok. Şu anda tura konsantre oluyoruz, tur bitince şarkı yazmaya girişeceğiz.

EP’nin adı nedeniyle, bu tur bir veda turnesi olarak düşünüldü fanlar tarafından. Bu konuda ne söylemek istersiniz?

Evet, bununla ilgili… MANOWAR’ın emekli olacağını asla açıklamadık, sadece ara vermek istediğimizi söyledik. Turneye gelince; henüz çalmadığımız çok fazla yer var ve oralarda çok sayıda fanımızın beklediğini biliyoruz… Hayranlarımız için başka projelerimiz de var. Nadir fotoğraflar, videolar ve benzerleri… Aynı zamanda bir metal opera üzerinde çalışıyorum. (“We Will Rock You”yu düşün, ancak MANOWAR tarzını hayal et). Ve elbette, “The Final Battle” üçlememizin II. ve III. bölümleri yazılmalı ve kaydedilmeli. Ancak bu turdaki inanılmaz geribildirimler ve hayranlarımızdan gelen endişelerden sonra, bir sonraki turu hemen düşünmemek çok zor. Şu an söyleyebileceğim tek şey sahnede ve stüdyoda harika zaman geçirdiğimiz.

Yeni grup üyeleri hakkındaki yorumlarınız neler? Adapte olmuşlar gibi görünüyor.

E.V. ve Anders müziğimizi çok iyi anlıyor, bunun aynı zamanda sadece çalmakla ilgili olmadığını da. Her şeyin fanlarla ilgili olduğunu ve damarlarımızda akan metalle birbirine bağlandığımızı anlıyorlar. Onların da MANOWAR hayranı olduklarını unutmayın.

Manowar’ın varisi olabilecek, heavy metal bayrağını taşıyan, tahtınıza uygun bir grup var mı?

HAYIR.

Son olarak Türk hayranlarınıza bir mesajınız var mı?

Evet, kıçınızı kaldırın ve 20 Temmuz’da Maçka Küçükçiftlik Park’a gelin. Böylece MANOWAR tarihinin bir parçası olabilir ve duyduğunuz ve gördüğünüz en yüksek sesli ve en gurur verici heavy metal şovuna şahit olabilirsiniz.

Not:  Pazlanmaz Kalem'den derlenmiştir. 
 

Son Güncelleme: 19.07.2019 11:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol