En büyük savaşımız, kendimizle savaşımız...

Sinemada izleyicisiyle buluşacak olan filmleri sizler için derledik...

En büyük savaşımız, kendimizle savaşımız...

Sinemada izleyicisiyle buluşacak olan filmleri sizler için derledik...

10 Ekim 2019 Perşembe 11:57
En büyük savaşımız, kendimizle savaşımız...

İkizler Projesi – Gemini Man

Yönetmen: Ang Lee

Senaryo: David Benioff, Billy Ray ve Darren Lemke

Oyuncular: Will Smith, Mary Elizabeth Winstead, Clive Owen…

Yaşlanan bir kiralık katil, artık bu işlerden kurtulmak ister. Bunun için uğraşırken, kendini bir savaşın içinde bulur. Savaştığı kişi, kendisinin 25 yaş daha genç ve dinç klonudur.

Acı ve Zafer – Dolor y Gloria

Yönetmen - Senaryo: Pedro Almodovar

Oyuncular: Antonio Banderas, Asier Etxeandia, Penelope Cruz

Yönetmen Salvador Mallo’nın geçmişten bugüne yaptığı seçimler ve yaşamında iz bırakan olaylar, çocukluğunu yaşadığı 60’lı yıllar, ailesi ile birlikte Valencia’da bir köye göç etmesi, refah arayışı, 80’lerin Madrid’inde kalbinin hızla çarpmasına neden olan ilk aşkı, terapi aracı olan yazı ve sinema ile tanışması, kendisini tanımasına yol açan çalışmalar…

Saklambaç – Ready or Not

Yönetmen: Matt Bettinelli Olpin ve Tyler Gillett

Senaryo: Guy Busick ve Ryan Muphy

Oyuncular: Samara Weaving, Adam Brody, Mark O’Brien…

Genç bir kadın, yeni evlendiği adamın zengin, tuhaf ve gizemli ailesi tarafından, düğünden sonra birbirlerini daha iyi tanımalarını sağlayacak bir oyuna davet edilir. Başına geleceklerden bihaber genç kadın, herkesten saklandığı oyunun,  hayatta kalmak için mücadele edilen korkunç bir savaş olduğunu farkeder.

Aşkı Beklerken – Deux Moi

Yönetmen: Cedric Klapisch

Senaryo: Santiago Amigorena ve Cedric Klapisch

Oyuncular: François Civil ve Ana Girardot...

Remy ve Melanie, Paris’te aynı apartmanda yaşayan, ancak birbirlerinden haberleri olmayan iki komşudur. Birbirlerine tıpa tıp benzeyen yaşam tarzlarına sahip olan Remy ve Melanie’nin tanışmamış olması oldukça tuhaftır. Kendilerine ait tek kişilik dünyaları olan iki genç, büyük şehrin kalabalığında sürekli bir arayış içindedir. Ancak ne kadar arasalar da bir sonuca ulaşamazlar. Aynı sorunlarla boğuşan, aynı mekanlara gidip, aynı caddelerde yürüyen Remy ve Melanie’nin yolları bir gün kesişebilecek midir?

Gerçeğin Peşinde – Angel of Mine

Yönetmen: Kim Farrant

Senaryo: Luke Davies

Oyuncular: Noomi Rapace, Rebecca Bower. Luke Evans...

Lizzie, kocası ile boşanma aşamasında olan bir kadındır. Genç kadın hayatını işine ve 11 yaşındaki oğlu Thomas’a adar. Ancak bir tesadüf eseri tanıştığı 7 yaşındaki Lola, genç kadının geçmişe yolculuk yapmasına neden olur. Lizzie, yıllar önce yaşadığı korkunç olayın etkisinden hala çıkamamıştır. Kızının doğumu sırasında çıkan yangın yüzünden çocuğunu kaybeden Lizzie, karşısında Lola’yı görünce onun kızı olduğunu düşünür. Lola’ya yakın olmak için küçük kızın annesi ile yakınlaşmaya başlayan Lizzie, bir süre sonra onların çevresinden ayrılmaz hale gelir. Lizzie’nin bu tavırlarından endişe duyan yakınları, onu engellemeye çalışsa da kimse başarılı olamaz. Saplantı haline getirdiği durum yüzünden ailesi ve oğlu ile arası açılan Lizzie, vazgeçmeden Lola’nın kızı olduğunu iddia etmeye devam eder.

7. Koğuştaki Mucize

Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin

Senaryo: Kubilay Tat

Oyuncular: Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Deniz Baysal, Yurdaer Okur...

7. Koğuştaki Mucize, 7 yaşındaki kızı ile aynı zeka yaşına sahip bir babanın adalet arayışını konu ediyor. 1983 yılında bir Ege kasabasında küçük bir kız ölür. Ölen küçük kız sıkıyönetim komutanının kızıdır ve onun ölümünün sorumlusu olarak, babaannesi ve küçük kızı ile yaşayan Memo görülür. Memo, her ne kadar suçsuz olduğunu anlatsa da kimse ona inanmaz. İdam cezasına çarptırılan Memo'nun yakınları adaletin sağlanması için uğraşırken, Memo ve kızı Ova'nın tek istediği birbirlerine kavuşabilmektir. Memo, bir mucize gerçekleşip idam cezasından kurtulabilecek midir?

Son Güncelleme: 10.10.2019 12:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol