Zeydan Karalar'dan proje hamlesi

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar Dünya Bankası ve İller Bankası'na 67 proje için başvurdu. 

Zeydan Karalar'dan proje hamlesi

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar Dünya Bankası ve İller Bankası'na 67 proje için başvurdu. 

23 Temmuz 2019 Salı 16:36
Zeydan Karalar'dan proje hamlesi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ekibiyle beraber Dünya Bankası ve İller Bankası’na “Yaşam Kalitesinin ve Refahın Yüksek Olduğu Her Alanda 01. Adana Vizyonu” hatlarını barındıran “Mega Projeler” sundu.

Adana BB Başkanı Zeydan Karalar’ın talimatıyla, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ergül Halisçelik koordinatörlüğündeki proje ekibi tarafından, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nca yapılması planlanan, finansmanın tamamen ya da kısmen uluslararası, bölgesel veya yerel fon aktarıcı kurum ve kuruluşlarca sağlanma ihtiyacı olan 67 proje, İlbank A.Ş. ve Dünya Bankası’na sunuldu.
Finansmana Avrupa Birliği (AB), Avrupa Yatırım ve Kalkınma Bankası (EBRD), Uluslararası Finans Kurumu (IFC), Birleşmiş Milletler (BM) gibi büyük kuruluşlarında destek vermeleri bekleniyor.

Belediye başkanı Zeydan Karalar’ın Adana’nın yüksek potansiyelini harekete geçirecek "Mega projeler" için finansmanı başta Dünya Bankası tarafından sağlanan 500 Milyon €’luk “Sürdürülebilir Şehirler Projesi” olacak. Bunun dışında birçok proje ve program kapsamında değerlendirilmesi bekleniyor.

Proje; Türkiye’de şehirlerin çevresel, ekonomik, finansal ve sosyal anlamda sürdürülebilirliğinin artırılmasını desteklemeyi amaçlıyor. Sürdürülebilir Şehirler Çerçevesi, Türkiye’nin şehirleri için en fazla anlamlı olan üç boyutu (çevresel, ekonomik/finansal ve sosyal) ele alıyor.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın “Marka Şehir ve Her Alanda 01. Adana Hayali”ni gerçekleştirecek proje portföyünde, Akıllı Şehirler, Raylı Taşıma 2.Etap Projesi (Mevcut Raylı Taşıma Sisteminin uzaması), Şehiriçi Tramvay, Yenilebilir Enerji, Hafif Raylı Sistemler, ÇUKUROVA-Ray, Kentiçi Katlı Otoparklar, İçme Suyuna Erişim, Katı Atık Yönetim Sistemleri, Kültürel-Sanatsal-Sportif Projeler, Ulaşım Ana Planı, Dezavantajlı Gruplar İçin Projeler, Kırsal ve Kentsel Kalkınmayı geliştirecek, bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak kısa, orta ve uzun vadede yapılması planlanan birçok proje bulunmaktadır.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol