Ümitcan Uygun çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve kullanılmasını alenen özendirmek suçundan gözaltına alınan Ümitcan Uygun çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Ümitcan Uygun çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve kullanılmasını alenen özendirmek suçundan gözaltına alınan Ümitcan Uygun çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

11 Ocak 2021 Pazartesi 15:29
Ümitcan Uygun çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

Ankara’da Aleyna Çakır’ın ölümü ile ilgili olarak hakkında soruşturma yürütülen Ümitcan Uygun’un, iki kadın ile birlikte uyuşturucu madde kullandığına yönelik görüntülerinin sosyal medya platformlarında yer aldığı tespit edildi. Yaşanan bu gelişmenin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Ümitcan Uygun ve yanında bulunan iki kadından T.K.’yı Etimesgut ilçesinde yakalayarak gözaltına aldı. Ayrıca, Ümitcan Uygun’un kaçmasına yardımcı olduğu iddiası ile babası Durak Uygun da gözaltına alındı.

Ümitcan Uygun hakkında, ‘Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve kullanılmasını alenen özendirmek’ suçundan işlem gerçekleştirildi. Durak Uygun ve T.K. emniyette ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Ümitcan Uygun ise buradaki işlemlerinin sonrasında bugün adliyeye sevk edildi. Elleri kelepçeli olarak polisler eşliğinde emniyetten çıkarılan Ümitcan Uygun, adliyeye götürüldü.

Diğer taraftan baba Durak Uygun’un polisteki ifadesinde oğlu Ümitcan Uygun’un herhangi bir işte çalışmadığını ve geliri olmadığını, uyuşturucu kullanıp kullanmadığını bilmediğini belirttiği ifade edildi.

Ümitcan Uygun'un polisteki ifadesi ortaya çıktı

Adliyeye sevk edilen Ümitcan Uygun’un, poliste verdiği ifadesi ortaya çıktı. Ümitcan Uygun, sosyal medya platformunda kendi adına birçok hesap açıldığını, bu hesapları kimin yönettiğini bilmediğini öne sürdü.

Ümitcan Uygun, sosyal medya platformunda narkotik içerikli bir yayın yapmadığını ileri sürerek, “Ben metamfetamin maddesini bir defa kullandım. 3-4 yıl öncesinden bu yana hiçbir uyuşturucu uyarıcı madde kullanmadım. Bu maddeyi Maltepe’deki bir pavyonda konsomatris olarak çalışan takma ismi ‘Kumsal’ olan kişiden aldım. Ben bu maddeyi bu kadınların bulunduğu tam olarak açık adresini bilmediğim; ancak polislere göstermiş olduğum Aşşağı Eğlence semtinde bulunan ikamette kullandım. Uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmıyorum. T.K.’yı mahalleden tanırım. Bu şahsın madde kullandığını ya da sattığını bilmiyorum” dedi.

Ümitcan Uygun, arkadaşı ile Kumsal isimli kişinin evine gittiklerini ifade ederek, “Kumsal daha sonradan öğrendiğim metamfetamin isimli maddeyi kullanıyordu. Bana uzattı, ben de içtim. ‘Bana ilk defa mı kullanıyorsun’ dedi. Ben de hava atmak için daha önceden birçok uyuşturucuyu kullandığımı söyledim. Kumsal’ın bu maddeyi nereden aldığını bilmiyorum. Benden de para almadı. Bu videoyu Kumsal’ın telefonundan ben çektim. Herhangi bir sosyal medyada yayınlamadım. Bu videoyu çektiğimde alkollüydüm. Kim tarafından sosyal medyada yayınlandığını bilmiyorum.”

Ümitcan Uygun, söz konusu görüntülerin yeni değil, 3, 4 yıl öncesine ait olduğunu iddia etti. (Kaynak: DHA)

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol