Skandal Karar! Şike kumpasının hakimine tahliye!

Şike kumpasının ayrıca Odatv yargılanmasının da hakimi olan Mehmet Ekinci'nin adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verildi.

Skandal Karar! Şike kumpasının hakimine tahliye!

Şike kumpasının ayrıca Odatv yargılanmasının da hakimi olan Mehmet Ekinci'nin adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verildi.

04 Temmuz 2019 Perşembe 19:51
Skandal Karar! Şike kumpasının hakimine tahliye!

FETÖ'nün "Selam Tevhid" soruşturmasında binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermek ve kumpas kurmakla suçlanan 54 eski hakim ve savcının yargılandığı davaya bugün devam edildi.Yargıtay 16. Ceza Dairesince, görülen duruşmada sanıklar savunmalarını yaptı.

KARAÇÖL HAKKINDAKİ İDDİALARI REDDETTİ

Tutuklu sanık eski hakim Süleyman Karaçöl, hakkındaki iddiaları reddetti ve terör hakimi olarak görev yaptığını, kuvvetli suç şüphesi nedeniyle dinleme kararları verdiğini söyledi. Karaçöl, kimseden emir ve talimat almadığını iddia ederek tahliyesini talep etti.

Tutuklu sanık eski hakim Fatih Mehmet Uslu da uzun süredir tutuklu olduğunu belirterek tahliye talebinde bulundu. Eski hakim Hikmet Şen de hakkındaki iddiaları kabul etmedi. FETÖ'nün şifreli haberleşme ağı ByLock'u kullanmadığını savunan Şen, eşinin kanser hastası olduğunu söyleyerek tahliyesine karar verilmesini talep etti.

SKANDAL KARAR: ŞİKE KUMPASI ve ODATV HAKİMİNE TAHLİYE
Duruşmaya verilen aranın ardından Mahkeme Başkanı Mehmet Öztunç, ara kararları açıkladı. Sanıklardan Süleyman Karaçöl, Sadrettin Sarıkaya, Fatih Mehmet Uslu, Bülent Kınay, Hikmet Şen, Mehmet Ali Uysal ile Adnan Çimen'in tutukluluk hallerinin devamına hükmeden mahkeme heyeti, "Şike" ve "Odatv" kumpaslarına görev alan eski hakim Mehmet Ekinci'nin adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.

Fenerbahçe kurulan "Şike" kumpasının dün yıl dönümüydü. 

BYLOCK KULLANICISIYDI, FİRARDA YAKALANMIŞTI

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Mehmet Ekinci'nin 217 kez ByLock'a bağlandığını belirtmişti.

Ekinci, hakkında iki ayrı davadan, Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce "silahlı terör örgütü üyesi olmak", "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" suçlarından yakalama kararı bulunuyordu. 

Tanınmamak için bıyık bırakan ve sürekli kılık değiştiren hakim Mehmet Ekinci’nin yakalanmasıyla ilgili Yalova Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı yazılı açıklamada, "Aranan Mehmet Ekinci’nin yakalanması için özel ekip oluşturduk. Kendisinin tanınmamak için sürekli kılık değiştirdiğini tespit ettik" denildi.

Firari olan Ekinci, 27 Ocak 2017'de yakalanmıştı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol