Satılan fabrikanın işsiz kalan işçilerine CHP’li Tuncay Özkan’dan destek

Rami'de yer alan 93,5 dönümlük arazi üzerine kurulu olan Uzel Makine Traktör Fabrikası satıldı.

Satılan fabrikanın işsiz kalan işçilerine CHP’li Tuncay Özkan’dan destek

Rami'de yer alan 93,5 dönümlük arazi üzerine kurulu olan Uzel Makine Traktör Fabrikası satıldı.

15 Mayıs 2019 Çarşamba 18:31
Satılan fabrikanın işsiz kalan işçilerine CHP’li Tuncay Özkan’dan destek

Rami'de 93,5 dönümlük arazi üzerine kurulu olan Uzel Makine Traktör Fabrikası'nın bina ve arazisi 1. İflas Müdürlüğü'nde bugün gerçekleşen ihalde 223 milyon 700 bin TL, ipotek alacaklısı Vera Varlık tarafından satın alındı. Tazminatlarını alamayan çok sayıda işçi de satışın sonucunu merakla bekledi.

Rami'de yer alan 93 bin 547 metrekarelik alanda, 150 yıl önce fayton üretim atölyesi olarak kurulan ve 1937 yılı içerisinde makine ve traktör fabrikası olarak faaliyete geçen Uzel Makine Traktör'ün binası ve arazisi bugün İstanbul 1. İflas Müdürlüğü'nde saat 14.00'de ihaleye çıktı. İhale saatine kadar satışa kimse teminat yatırmadı.

İhalenin bitimine dakikalar kala alacaklılar arasında olan Vera Varlık Yönetim A.Ş. 223 milyon 700 bin TL ile açık arttırmaya katıldı.

Vera Varlık'tan başka katılım olmayınca 93 buçuk dönümlük arazinin satışı yıllar sonra gerçekleşmiş oldu.

Fabrika kapandıktan sonra bin işçi tazminatını almamıştı. Tazminatlarını alamayan çok sayıda işçi de satışın sonucunu merakla bekledi.

‘Biz sizinle dayanışmamızı sürdüreceğiz’

CHP Genel Başkan Yardımcısı - İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’da gerçekleştirilen ihale sürecini yakından takip ederek tazminatlarını alamayan işçilerin yanında yer aldı. Tuncay Özkan bugün satış işlemi gerçekleştirilen firmada çalışanlara CHP’nin desteğinin yanında olduğunu, “Biz sizinle dayanışmamızı, sizler ‘Tamam, biz hakkımızı, emeğimizi aldık, hak yerini buldu, adalet gerçekleşti’ diyene kadar sürdüreceğiz. O konuda hiçbir şüpheniz olmasın” sözleri ile hatırlattı.

Satış işlemi gerçekleştirilen fabrikanın mağdur olan işçileri de Tuncay Özkan’ın bu sözleri üzerine, “Kamuoyunda en canlı gündeme alınmasını istiyoruz” sözleri ile konunun kamuoyuna aktarılmasını istedi.

İstanbul İşçiler Derneği’nde sekreteri ise Türkiye’de 5 bin 400 tane iflas veren şirketin olduğunu hatırlatarak, “Yüzde 51 kamulaştırılması lazım, yüzde 45 işçiye verilmesi lazım, yüzde 5 de geçinsin diye işverene vermesi lazım” dedi.

‘Biz emeğin partisiyiz, emekçinin yanındayız’

Tuncay Özkan’da öne sürülen bu tezi desteklediklerini ifade ederek, “Biz bu özelleştirmenin hiçbir yerinde yokuz. Biz Meclis’te milletvekili arkadaşlarımızla, bu konuyla ilgili uzman arkadaşlarımızla mutlaka ve mutlaka sizin hakkınızı hukukunuzu savunur, dile getiririz. Biz emeğin partisiyiz, emekçinin yanındayız. Sizin alın terinizin, bizim alın terimizin bu toprakta bir karşılık bulması için, adalet için, vicdan için mücadeleyi sonuna kadar sürdürürüz” dedi.

‘Biz hak, hukuk, adalet istiyoruz’

Özkan’ın bu sözleri üzerine mağdur olan işçiler adeta isyan ederek, “Vekilim 11 yıl oldu artık sabrımız kalmadı artık. Harbiden sabrımız kalmadı. Biz hak, hukuk, adalet istiyoruz. Biz size bir şey demiyoruz. Diyoruz ki kamulaştırsınlar” dedi.

‘İşçinin isteği bizim isteğimizdir’

İşçilerin bu isyanı üzerin Özkan, “Aynen katılıyoruz. Bakın ben CHP olarak diyorum ki; sizin söylediğiniz işçinin isteği, bizim isteğimizdir. Biz bunun arkasında duruyoruz. Duruşumuzu hiç değiştirmedik. Bugüne kadar herhangi bir sapmamız olmadı bundan sonra da olmayacak.”

brazzers erotik video

Son Güncelleme: 15.05.2019 20:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol