Paran yoksa kola içme kardeşim!

Ankara’da bir kişi, arkadaşının ısrarıyla gittiği eğlence mekanında, içtiği bir bardak kola için gelen 30 bin liralık hesabı ödemek istemeyince iş yeri sahibi ve çalışanları tarafından darp edildi.

Paran yoksa kola içme kardeşim!

Ankara’da bir kişi, arkadaşının ısrarıyla gittiği eğlence mekanında, içtiği bir bardak kola için gelen 30 bin liralık hesabı ödemek istemeyince iş yeri sahibi ve çalışanları tarafından darp edildi.

02 Kasım 2018 Cuma 11:59
Paran yoksa kola içme kardeşim!

Ankara’da yaşanan olay, bir bardak kola için gelen 30 bin liralık hesabı ödemek istemeyen bir kişi iş yeri sahibi ve çalışanları tarafından dövüldükten sonra birde üzerine boş senede imza attırıldı.

Yaşanan olayla ilgili alınan bilgiye göre, Yenimahalle ilçesi Macun Mahallesi 201. Cadde’deki bir eğlence mekanına arkadaşı A.O.K.’nın yoğun ısrarı üzerine giden İ.K. alkol kullanmadığı için eğlence merkezinde şef garsonluk yapan M.G.’den bir bardak kola istedi. Kolanın tadı farklı gelince bu sefer kahve isteyen İ.K. kahvenin tadını da farklı bulunca mekandan ayrılmak adına kapıya yöneldiği vakit kendisine 30 bin lira değerinde bir hesap geldi. İ.K. fazla gelen hesabı ödemek istemediğini ifade eden ve bu tutarı ödeyecek durumunun da olmadığını belirtmesi üzerine M.G. konuşmak için İ.K.’yı eğlence mekanının üst katına götürdü.

Arkadaş kurbanı olmuşlar

İ.K. götürüldüğü üst katta ısrarla eğlence mekanına götürmeye çalışan arkadaşı A.O.K.’nın önceden mekan çalışanları ile anlaştığını ve hesabında bulunan 160 bin lirayı şef garson M.G.’ye söylediğini fark etti. Bu durumun üzerine M.G. ve iş yeri sahibinin kardeşi H.K., İ.K.’den cep telefonunda bulunan internet bankacılığı şifresini istedi.

İ.K. internet bankacılığı şifresini vermek istemeyince eğlence mekanı çalışanları tarafından sopalarla dövüldü. Bir süre sonra şifreyi alamayan saldırganlar, elektrik vermekle tehdit edince İ.K. şifreyi vermeyi kabul ederek iş yeri sahibi ‘pala’ lakaplı İsmail K.’nin zorlaması ile boş senede imza attı. Bir fırsatını bulup bahsi geçen odadaki pencereden aşağıya atlayarak kaçan İ.K. durumu polis ekiplerine bildirdi.

İ.K.’nın yaptığı şikayet üzerine harekete geçen Gasp Büro Amirliği ekipleri, gerçekleştirdikleri çalışmalar sonucunda 15 Ekim gününde Y.K. isimli bir vatandaşı da A.O.K.’nin aynı şekilde eğlence mekanına getirdiğini ve bu kişinin hesabından toplam tutar olarak 29 bin 400 lira havale ettiklerini tespit etti. Ayrıca polis ekipleri, bu paranın 20 bin 600 lirasını iş yeri sahibi İsmail K.’nin oğlu A.K.’nin hesabına aktarıldığını tespit etti.

Diğer taraftan Y.K.’nin emniyette verdiği ifadesinde eğlence mekanında çalışan Rojda isimli bir kadının kendisini arayarak yardımcı olacağını söylemesi üzerine bu kadınla görüşerek mekana gittiklerini ve zorla kendisinden yine bin lira aldıklarını söylediği öğrenildi.

Polis ekipleri, şüphelilerin adreslerine yönelik yaptıkları operasyonda iş yeri sahibi ‘pala’ lakaplı İsmail K.’yi, oğlu A.K., kardeşi H.K., M.G. ve A.O.K.’yi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüphelilerden İsmail K. A.K., A.O.K. ve M.G. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. H.K. ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol