Müezzin cinsel taciz suçlamasıyla gözaltında

Bursa'da Osmangazi Müftülüğü görevlisi müezzin Y. Ç. iddia edilene göre bir AVM’de bulunan mağazanın kıyafet deneme kabinine giren kadınları cep telefonu ile görüntülerken yakalandı.

Müezzin cinsel taciz suçlamasıyla gözaltında

Bursa'da Osmangazi Müftülüğü görevlisi müezzin Y. Ç. iddia edilene göre bir AVM’de bulunan mağazanın kıyafet deneme kabinine giren kadınları cep telefonu ile görüntülerken yakalandı.

29 Temmuz 2019 Pazartesi 17:41
Müezzin cinsel taciz suçlamasıyla gözaltında

Olay, geçtiğimiz akşam Nilüfer ilçesinde yer alan alışveriş merkezindeki bir mağazada yaşandı. M.V., reyondan aldığı kıyafeti deneyebilmek adına soyunma kabinine girdi. Üzerini çıkardığı esnada ise kabinin üzerinden uzatılan cep telefonu ile görüntülediğini fark edip, çığlık attı. Attığı çığlık üzerine soyunma kabini dışında olan Yakup Ç., kaçmaya başladı. Genç kız, hızla kıyafetlerini giyerek kaçan Yakup Ç.'nin peşine düştü. Şüpheli, güvenlik görevlileri tarafından yakalandı. Cep telefonuna el konulan Yakup Ç. isimli kişi, olay yerine sevk edilen polis ekiplerine teslim edildi.

Videosu çekilen M.V. : Üzerimde kıyafet yoktu

Yakup Ç. gözaltına alındığı sırada şikayetçi olan M.V. yaşadığı olay ile ilgili olarak verdiği ifadesinde, ''Beğendiğim kıyafetleri denemek için mağazanın içinde bulunan kabine girdim. Kıyafetleri denemeye başladım. Üst tarafta telefon olduğunu gördüm. Çığlık attım. Üzerimde kıyafet yoktu. Telefonu görünce bağırdım ancak kıyafetim üzerimde olmadığı için çıkamadım. Kabinin perdesini aralayıp, yan kabinin kapısına baktım. Bir erkeği çıkarken gördüm. Mağazadakilere 'Tutun kabinde fotoğrafımı çekiyor' diye bağırdım. Hızlıca giyindim ve dışarı çıktım. Telefonunda pek çok kadının kabinlerde görüntülerini çekmiş olduğunu gördük'' açıklamasında bulundu.

Çekim yaparken yakalanan Yakup Ç. : Arkadaşıma şaka yapacaktım

Hakkında yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen Yakup Ç. isimli kişi ise, ''Arkadaşımla kıyafet almak için mağazaya girdik. O bir kabine girip, soyunmaya başladı. Ben de kıyafet beğenip, kabinlere gittim. Arkadaşıma şaka yapmak için cep telefonumun kamerasını açıp, kabinin üzerinden çekim yapıyordum. Ancak bir çığlık sesi duydum. Arkadaşımın bulunduğu kabini karıştırdığımı fark ettim. Amacım arkadaşımı çekip, şaka yapmaktı. Kızın orada olduğunu bilmiyordum, kendisini ilk kez gördüm'' diye konuştu.

Nilüfer Müftülüğü'nde görev yapmakta olan müezzin Yakup Ç. isimli kişinin daha önce Almanya'da Gundelshem DİTİB Selimiye Camii'nde 5 yıl görev yaptığı öğrenildi. Çerkez, sevk edildiği adliyede mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol