MHP: Davutoğlu, mazul ve sakıt başbakandır!

Son seçilmiş başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dün yaptığı açıklamaları değerlendiren MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın sosyal medya üzerinden sert ifadeler kullandı. MHP'li Yalçın, Davutoğlu'nun mazul (görevden alınmış, azledilmiş) ve sakıt (düşmüş, geçersiz olmuş, eski önemi kalmamış) olduğunu ifade etti.

MHP: Davutoğlu, mazul ve sakıt başbakandır!

Son seçilmiş başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dün yaptığı açıklamaları değerlendiren MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın sosyal medya üzerinden sert ifadeler kullandı. MHP'li Yalçın, Davutoğlu'nun mazul (görevden alınmış, azledilmiş) ve sakıt (düşmüş, geçersiz olmuş, eski önemi kalmamış) olduğunu ifade etti.

19 Temmuz 2019 Cuma 11:28
MHP: Davutoğlu, mazul ve sakıt başbakandır!

MHP'nin Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın son seçilmiş başbakan olan Ahmet Davutoğlu'nun MHP hakkında yaptığı açıklmalara tepkisini ağır sözlerle gösterdi.
MHP'li Yalçın, "MHP âdeta Ak Parti tabanına hortum bağlamış", "MHP ile ittifak bitirilmeli" gibi açıklamalarda bulunan Davutoğlu'na akılsız ve öngörüsüz olmakla suçlayarak aklınca hedef şaşırttığını ifade etti. Ahmet Davutoğlu'nun dış mihraklar adına AKP'nin altını oyma vazifesinde olduğunu ve bu şeytani maksadını gizlediğini imaetti.
 

İşte MHP'nin açıklaması

Genel Başkan Yardımıcısı Semih Yalçın'ın sosyal medya üzerinden yazdığı flood şu şekilde;

"Mazul ve sakıt" başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun; bir süredir Ak Parti içindeki bozgunculuk ve tefrika girişimlerine, MHP’ye dönük karşıtlık cephesi oluşturarak yön vermeye çalıştığı gözlenmektedir. Davutoğlu’nun MHP muarızı kesilmesinin arka planında, partimizin siyasette oynadığı dominant ve etkin ama yapıcı rolün baltalanması için kendisini yeni fitne odağı rolüne hazırlayanların rahatsızlığı kadar, cemaziyelevvelinin partimizce iyi bilinmesinin mahcubiyeti de vardır.


Ahmet Davutoğlu, "MHP âdeta Ak Parti tabanına hortum bağlamış", "MHP ile ittifak bitirilmeli" gibi temelsiz, akılsız ve öngörüsüz açıklamalarla aklınca hedef şaşırtmaktadır.

 
Davutoğlu, uluslararası aktörler adına seçmen tabanında anafor oluşturarak kendi partisinin altını oyma vazifesini ifa ederken asıl maksadını gizleme şeytanlığına kaçmaktadır.

"Mazul ve sakıt" olmakla maruf eski başbakanın; MHP gündemli ama aslında Ak Parti hedefli tespit ve değerlendirmelerinin amacı, elbette partisinin hayrı ve selameti değildir. 

Davutoğlu’nun hedefinde Cumhur İttifakının Türkiye’yi 2023’e taşıma potansiyelini yok etmek ve Sayın Cumhurbaşkanının yeniden seçilmesiyle sürecek istikrarı şimdiden baltalamak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine bu yolla zarar vermek vardır. 

Çünkü Cumhur İttifakı, yeni yeni oturmaya başlayan; Türkiye’nin mehabetine, bölgesel ve uluslararası alandaki saygın konumuna yaraşan yeni hükümet modelinin sigortası, garantisidir.

Davutoğlu’nun çürük tezlerinin aksine, bu ittifak; Ak Parti'nin doğasını bozmadığı gibi, onun ülke meselelerini millî irade desteğiyle çözümleyecek güce erişmesine, Türkiye’nin geleceği ve bekası adına sağlam, objektif ve sonuç odaklı politikalar üretmesine vesile olmuştur. 

Cumhur İttifakı atmosferi ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sayesinde Türkiye, uluslararası aktörler karşısında daha bağımsız ve daha egemen bir devlet portresi çizebilmiştir.

Davutoğlular ve Babacanları harekete geçiren mahfillerin gayesi; işte bu aşılmaz ve sarsılmaz gücü ortadan kaldırmak, Türkiye’nin millet iradesine dayanan varlık ve direniş azmini yıkmaktır.Kamuoyunun da dikkatinden kaçmamıştır. Sisteminin devamındadır.

Uluslararası aktörler; Türkiye’nin 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerleyişini durdurmak üzere başlattıkları operasyonlarda bu tür nifak ve ayrılık tohumları ekmekte, kaleyi içinden yıkabilmek için müsait, basiretsiz ve başarısız tipleri harekete geçirmektedir. 

Türkiye’yi bölgesinde ve dünyada eriştiği güçlü ve müessir konumdan uzaklaştırmanın yolu, güçlü Cumhur İttifakından ve millî iradenin ürünü olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminden kurtulmaktan geçmektedir.

Bunun içindir ki kendi partilerinde fısk ve fücura meyilli; vefa, minnet ve kaderdaşlık duygusundan, dava adımlığı evsafından mahrum Davutoğlular ve Babacanlar, baştan çıkarıcı vaatlerle süslenip püslenip sahneye çıkarılmıştır. Elhak, bitpazarına nur yağmayacaktır.

Madem ki sadece kendi yetiştikleri; sayesinde isim, şöhret ve dünyalık sahibi oldukları partilerine değil, bütün Türkiye’ye zarar vermeyi göze alan bu orta malı politikacı tipleri bir alamete bindirilmiş; biz olacakları şimdiden söyleyelim de ikaz sorumluluğu üstümüzde kalmasın. 

Davutoğlu tarafından MHP’nin hortum bağladığı iddia edilen seçmen kitlesi, hem partisine hem de ülkeye sahip çıkmakla kalmayacak; sağduyu ve ferasetini göstererek Cumhur İttifakına da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine de desteğini sürdürecektir.

Çünkü milletimiz iyi bilmektedir ki Türkiye’nin selameti Yenikapı Ruhu’nun korunmasında ve bu ruhun siyasetteki aksisedası olan Cumhur İttifakının yaşamasındadır. Bekamız, güçlü ve hızlı bir demokratik yönetim modeli olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin devamındadır."

Davutoğlu ne demişti?

Dün Youtube üzerinden canlı yayında İsmail Saymaz, Akif Beki ve Yavuz Oğhan'ın sorularına cevap veren eski başbakan kendi dönemiyle ilgili soruları yanıtlamıştı. Ahmet Davutoğlu'na MHP'nin tepkisi ise şu açıklamaları üzerine oldu.

"AK Parti’nin girdiği ittifak ilişkilerine girmesinden rahatsız olduğumu hep söyledim. Mart ayında bunu Erdoğan’a da aktardım. Bu ittifak ilişkisi AKP’nin doğasını bozmakta ve MHP’ye oy kaçırmaya neden olacağını anlatmaya çalıştım. Bundan dolayı Bahçeli’nin bana öfkelenmesini anlarım. Ama benim anlayamadığım şey, kendileri için makamımdan ayrılmayı göze aldığım kişilerin hedefinde olmam. Benim yakınlarımın, eşimin konferansının iptal edilmesini anlayamam."

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol