Kıyakçı vekil genel müdür şutlandı!

Çorum Şeker Fabrikası’nın merkeze alınan 10 tır malzemesini gerçekleştirilen özelleştirme sonrasında Safi Holding’e gönderen Türk Şeker’in vekil genel müdürü görevinden alındı.

Kıyakçı vekil genel müdür şutlandı!

Çorum Şeker Fabrikası’nın merkeze alınan 10 tır malzemesini gerçekleştirilen özelleştirme sonrasında Safi Holding’e gönderen Türk Şeker’in vekil genel müdürü görevinden alındı.

05 Kasım 2018 Pazartesi 11:48
Kıyakçı vekil genel müdür şutlandı!

Özelleştirme işlemi gerçekleştirilen şeker fabrikalarına yönelik skandal iddialar her geçen gün artarken, Türk Şeker’in yönetim kademesinde değişikliğe gidilmesi dikkat çekti. Kamu şeker fabrikalarının çatı kuruluşu niteliğinde olan Türk Şeker’de genel müdür değişti. Milli Gazete’den Sadettin İnan’ın yaptığı habere göre, bu görevi vekaleten üstlenen Ergin İçenli görevden alınırken yerine ise Ergün Yıldız getirildi. Türk Şeker Genel Müdürlüğü’nde yapılan bu değişiklik özelleştirmeye konu olmamasına rağmen Çorum Şeker Fabrikası’na iade edilen 10 tırlık değerli malzemenin ortaya çıkmasının hemen sonrasında geldi.

Türk Şeker’de gerçekleştirilen bu değişikliğin Çorum Şeker Fabrikası’na yapılan 10 tırlık kıyağın ortaya çıkmasının hemen sonrasında gerçekleşmesi dikkat çekti.

10 TIR malzeme yeni sahibe gitmişti

Satış işlemleri gerçekleştirilen şeker fabrikalarının daha önce merkez ambardan istediği ancak kampanya dönemlerinde ihtiyaç olmadığı için kullanılmayan kayıtlı ve kayıtlı olmayan malzemelerin listesi çıkarılarak, kullanılmayan bu malzemelerin Türk Şeker’in Ankara’da bulunan ambarına geri gönderilmesi talep edilmişti. Fabrikadaki kısım ustaları da kendi birimleri ile ilgili listeleri çıkararak genel müdürlüğe bildirmişti. Bildirilen bu listeler ışığında Çorum Şeker Fabrikası’na satışa konu olmayan malzemeler Ankara’da bulunan merkez depoya gönderilmişti. Ancak fabrikanın devir işlemlerinin hemen sonrasında ilginç bir şekilde Ankara’daki merkez depoya gönderilen değerli malzemelerin fabrikanın yeni sahiplerine iade edildiği ortaya çıkmıştı. Motorundan pompasına kadar tırlar dolusu kullanılmayan malzemelerin satışa konu olmamasına rağmen Çorum Şeker Fabrikası’nı alan Safi Holding’e iade edilmesi tartışmalara sebebiyet vermişti. Çorum Şeker Fabrikası’nı alan Safi Holding’e bu malzemelerin gönderilmesinin sonrasında, Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksı ile Türk Şeker genel müdürlüğü görevini vekaleten yürüten Ergin İçenli’nin Çorumlu olması gündeme gelmişti.

Son Güncelleme: 05.11.2018 12:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol