Kılıçdaroğlu: Kimse buna dokunamıyor

CHP lideri Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Fettah Tamince ile çok sayıda ifade, çok sayıda tutanak, çok sayıda ihbar, çok sayıda gizli tanık ve etkin pişmanlıktan yararlananların ifadeleri var. Ama kimse buna dokunamıyor. Kimse buna bir şey diyemiyor." ifadelerini kullandı

Kılıçdaroğlu: Kimse buna dokunamıyor

CHP lideri Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Fettah Tamince ile çok sayıda ifade, çok sayıda tutanak, çok sayıda ihbar, çok sayıda gizli tanık ve etkin pişmanlıktan yararlananların ifadeleri var. Ama kimse buna dokunamıyor. Kimse buna bir şey diyemiyor." ifadelerini kullandı

05 Şubat 2019 Salı 15:46
Kılıçdaroğlu: Kimse buna dokunamıyor

Kılıçdaroğlu'nun Fettah Tamince ile ilgili söyledikleri şu şekilde:

Parası olan dışarı çıkıyor. Arkası olan dışarı çıkıyor. Dayısı olan dışarı çıkıyor, gariban içeride. Nasıl bir haksızlıkla karşı karşıa kaldığınızı anlatacağım. Bir kişi var FETÖ'nün mali ayağında görevli, aynı kişi FETÖ'nün eğitim ayağında görevli, aynı kişi FETÖ'nün medya ayağında görevli, aynı kişi FETÖ'nün sivil toplum ayağında görevli. Bu dört alanda da at koşturuyor. Adı ne? Fettah Tamince, çok ince... Yanına kimse yaklaşamıyor. 10 binlerce kişi tutuklandı. Bank Asya'nın önünden geçen bırakın, apartman aidatlarını Bank Asya'ya yatırdı diye devlet memuriyetinden atılanlar, tutuklananlar, gözaltına alınanlar oldu. Bu beyfendiye hiçbir şey yapılmıyor. Bunların bütün malvarlıklarına el konuldu. 

KILIÇDAROĞLU: "FETTAH TAMİNCE 17-25 ARALIK'TAN SONRA ZAMAN GAZETESİ'NİN YÜZDE 10'UNU SATIN ALDI"

FETÖ'yle ilgili 16 madde yayınladılar. Dediler ki 'bu 16 kriterden eğer birisi varsa biz onları tutuklayacağız' 17-25 2013'ten sonra Bank Asya'ya para yatırdıysan, paralel yapının şirketlerinden birisinde parasal katkıda bulunduysan seni yakalıyorlar doğru içeriye atıyorlar. Fettah Tamince 17-25 Aralık'tan sonra dönemin Zaman gazetesinin yüzde 10'unu satın alıyor ve oraya büyük paralar yatırıyor. Dokunuluyor mu? Dokunulmuyor. Neden? Arkasında büyük birileri var. Bakın gariban birisi bank asyaya para yatırırsa onu yakalayıp hapse atıyorsun. 17-25 Aralık'tan sonra Zaman gazetesinin yüzde 10'unu alıp örgüte para yatırıyorsun, yardım yapıyosun ama sana kimse dokunmuyor. Bu birincisi. İkincisi, FETÖ'nün sendikaları var, sivil toplum örgütleri var. Buralarda yönetici olanlar ya da toplantılarına katılanlar yakalanıyor doğru içeriye atılıyor. Fettah Tamince 15 Temmuz darbesinden sonra Gaye Vakfı'nın Mütevelli Heyet Başkanı, Gehver Sultan Vakfı'nın Mütevelli Heyet Başkanı, Yedirenk Sanat Vakfı'nın kurucusu, Türk-Rus Kültür Vakfı'nın Kurucusu, Tolerans Vakfı'nın kurucusu, TUSKON üyesi kimse buna bir şey demiyor. Bütün TUSKON üyelerinin hepsi içeriye alındı. Birçoğunun malvarlığına el konuldu. Fettah Tamince'nin üstünde gölge bile yok, el üstünde tutuluyor. Ve bunlar KHK ile kapatılıyorlar, ama kimse Fettah Tamince'ye 'Ya arkadaş senin bu derneklerle bir ilgin var mı?' diye tek bir soru sormuyor.

"TAM İNCE HAKKINDA EMNİYET, MİT, MASAK RAPORLARI VAR"

Üçüncü kriter, bir kişinin tutuklanması için Emniyet'in, MİT'in ve MASAK'ın raporları olması lazım. Emniyet'in raporu var, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Mücadele Daire Başkanlığı'nın raporu var. Neyle ilgili? Fettah Tamince'yle ilgili... Bir şey yapılıyor mu? Tık yok. Maliye Bakanlığına bağlı MASAK'ın raporları var. Peki MASAK'ın raporlarına rağmen Fettah Tamince'ye bir şey yapılıyor mu. Bir şey yapılmıyor. MASAK'ın raporlarında bu tosunun 'örgüt elebaşlarına para gönderdiğine dair yine yazı var MASAK raporlarında, dokunuluyor mu? Yine dokunulmuyor. Ama askeri öğrenciler hapiste, garibanlar hapiste, fakir fukara olanlar hapiste, onları içeri alıyorlar. Bu beyefendiye kimse dokunmuyor.

Geçiyorum başka bir şeye... Sivil toplum örgütleri ve onların kuruluşlarıyla ilgili onların sohbet toplantılarına katılmak da tutuklanma delili. Fettah Tamince, KHK ile kapatılan bütün o sivil toplum örgütlerinin, derneklerinin, vakıfların hem kurucusu hem sözcüsü hem de toplantılarına katılıyor. Bir şey yapılıyor mu? Asla dokunulmuyor. 

5. kriter: Güvenilir ihbarlar ifade ve itirafların bulunması.

Fettah Tamince ile çok sayıda ifade, çok sayıda tutanak, çok sayıda ihbar, çok sayıda gizli tanık ve etkin pişmanlıktan yararlananların ifadeleri var. Ama kimse buna dokunamıyor. Kimse buna bir şey diyemiyor. Ama gariban birisi Bank Asya'ya para yatırıyor; hem memurluktan atıyorlar hem de hapiste çürütüyorlar. Askeri öğrenciler ne yaptı? Komutanı 'dışarı çıkın' dedi, dışarı çıktılar. Şimdi öğrenciler içeride komutanları dışarıda adalet bu mu? 

Polis raporlarına göre Fettah Tamince himmet paraları toplamış. Ne kadar biliyor musunuz? 150 milyon civarında himmet parası toplamış. 1 lira himmet parası toplayan birisi olunca doğru hapise, Fettah Tamince dışarıda keyfine bakıyor. 

2013, 17-25 Aralık 2013'ten sonra Fettah Tamince Pensilvanya'ya gidiyor. Fethullah Gülen'le görüşmeye. Bakın sonra gidiyor. Önce değil. 17-25 Aralık olmuş sorunlar günyüzüne çıkmış. Bu beyefendi Pensilvanya'ya ziyarete gidiyor. Soruyorlar 'niçin gittin, kimlerle gittin?' diye. 'Hiçbirisinin adını veya soyadını hatırlamıyorum' diyor. 'Peki pişman mısın' diye soruyorlar. 'Hayır, pişman değilim' diyor. 'Peki pişmanlıktan yararlanacak mısın' diyorlar. 'Pişmanlıktan niye yararlanayım' diyor. 'Arkamda kapı gibi Erdoğan var ben niye pişmanlıktan yararlanayım diyor. Erdoğan var bana her türlü desteği veriyor, istediğimi yaparım, istediğimi söylerim, istediğimi cezalandırırım. Bana kimse dokunamaz' diyor. 

Şimdi ben soruyorum; Fettah Tamince'nin korumalığını kim yapıyor? Fettah Tamince'ye bu dokunulmazlığı kim sağlıyor? Avukatlığını kimler yapmaktadır? Bu avukatlar yargıda çete oluşumunu sağlayan avukatlar mıdır? 

29 Ocak 2019 Fettah Tamince Antalya'da belediye başkanları adayları toplantısında protokol sırasında oturuyor. Erdoğan bunu hangi gerekçelerle protokol sırasına oturtmuştur. Üstelik İçişleri Bakanı'nın arkasında. Bunun nedenini bilmek zorundayız ve bunu Erdoğan'a sormak zorundayız. Kim için? Hapiste yatan binler için... Bu adamın ne özelliği var kardeşim? 

Son Güncelleme: 06.02.2019 11:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol