Katledilişinin 6’ncı yılında Ali İsmail Korkmaz…

Eskişehir’de Gezi Direnişi esnasında sivil giyimli polis ve kişiler tarafından saldırıya uğrayarak katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın bugün ölüm yıldönümü…

Katledilişinin 6’ncı yılında Ali İsmail Korkmaz…

Eskişehir’de Gezi Direnişi esnasında sivil giyimli polis ve kişiler tarafından saldırıya uğrayarak katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın bugün ölüm yıldönümü…

10 Temmuz 2019 Çarşamba 12:14
Katledilişinin 6’ncı yılında Ali İsmail Korkmaz…

Ali İsmail, öldürülmesinin 6’ncı yılında ailesi ve sevenleri tarafından anılacak. Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın (ALİKEV) düzenlediği anma etkinliği bugün saat 18.00’de Antakya Ekinci Mezarlığı’nda yer alan kabir ziyareti ile başlayacak. Gerçekleştirilecek ziyaretin sonrasında saat 20.00’da Sümerler Amfi Tiyatro’da düzenlenecek olan anma gecesinde ALİKEV Müzik Topluluğu ile Moğollar sahne alacak.

‘Umudu ve ışığı büyütmek için bir araya geliyoruz’

Ali İsmail’in ağabeyi Gürkan Korkmaz, “Ali İsmail’i kaybedeli 6 yıl oldu. Tabii bu boşluk benim açımdan her geçen gün büyüyor. Ali İsmail’in adını ve anısını yaşama dair izlerle katkıda bulunarak, türkülerle, şiirlerle, resimlerle, sportif faaliyetler ile eğitime katkıda bulanarak yaşatmaya çalışıyoruz. Ali İsmail bir ateş oldu bizim içimizde. Bizi yakan ama binlerce gence ışık tutan bir ateş. Bu umudu ve ışığı büyütmek için bir araya geliyoruz” dedi.

19 yaşında üniversite öğrencisi olan Ali İsmail, sivil giyimli kişi ve polis ekipleri tarafından 2 Haziran 2013 tarihinde sopayla darp edilmişti. Yaşadığı saldırının sonrasında komaya giren Ali İsmail, 28 gün sonra yani 10 temmuz gününde yaşamını yitirmişti. Kamuoyu ve ailesinin baskılarıyla soruşturma derinleştirilip silinmiş güvenlik kameraları görüntüleri ortaya çıkarılmıştı. Ali İsmail’e saldırdıkları tespit edilen fırıncı İsmail ve Ramazan Koyuncu ile Muhammet Vatansever’e 6’şar yıl 8’er ay, Ebubekir Harlar’a 6 yıl 8 ay; polis memurları Mevlüt Saldoğan’a 10 yıl 10 ay, Yalçın Akbulut’a 10 yıl, Hüseyin Engin 7 ay 15 gün hapis cezası verilmişti.

Ali İsmail Korkmaz’ın ağabeyinden çağrı

Ali İsmail'in ağabeyi Gürkan Korkmaz da Twitter hesabı aracılığı ile bir çağrıda bulundu.

Gürkan Korkmaz yaptığı söz konusu paylaşımda, "Bugün O’nu analım, anısını yaşatalım olur mu!

Ben adını yazayım, gerisini siz tamamlayın" ifadelerine yer verdi.

İşte Gürkan Korkmaz'ın mesajı:

Bugün Ali İsmail’in 19 yaşına takılı kaldığı gün,

Bedeninin aramızdan ayrıldığı ama adının sonsuza ulaştığı gün.

Bugün O’nu analım, anısını yaşatalım olur mu!

Ben adını yazayım, gerisini siz tamamlayın;

Ali İsmail Korkmaz ...

Son Güncelleme: 10.07.2019 12:18
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol