İBB Genel Sekreter Yardımcısı belli oldu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yeşim Meltem Şişli'yi İBB Genel Sekreter Yardımcılığına atadı.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı belli oldu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yeşim Meltem Şişli'yi İBB Genel Sekreter Yardımcılığına atadı.

17 Temmuz 2019 Çarşamba 15:36
İBB Genel Sekreter Yardımcısı belli oldu

İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, genel sekreter yardımcıları Muzaffer Hacımustafaoğlu, Mevlüt Bulut, Süleyman Karalı, Nihat Macit, Çağatay Kalkancı, Eyyüp Karahan, Adil Karaismailoğlu ve Hukuk Müşaviri Ali Karaaslan 28 haziran gününde ortak bir açıklamada bulunarak kendi istekleriyle görevlerini bıraktıkları yönünde duyuruda bulunmuşlardı. Daha sonrasında istifa eden genel sekreter ve 7 genel sekreter yardımcısının yerine yeni isimler atanmaya başlandı. Son olarak İBB Genel Sekreter Yardımcılığına Yeşim Meltem Şişli getirildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yeşim Meltem Şişli’yi İBB Genel Sekreter Yardımcılığına atayarak 1984 yılından bu yana “Büyükşehir” unvanını kullanan İstanbul Belediyesinde bir ilke imza atmış oldu. Böylelikle Şişli, İBB’nin ilk kadın genel sekreter yardımcısı oldu. İmamoğlu daha önce “Yıllar sonra ilk defa göreceksiniz, genel sekreter yardımcıları kadınlar olacak. Daire başkanları ve müdürler keza aynı… Biz cinsiyet eşitliğine de yürekten inanan bir ekibiz” açıklamasında bulunmuştu.

Şişli’ye; İBB Kurumsal Gelişim ve Yönetim Sistemleri, İnsan Kaynakları ve Eğitim, Bilgi İşlem, Yazı İşleri ve Kararlar ile Satınalma Daire Başkanlıkları bağlı olacak.

İBB Genel Sekreter Yardıcısı olarak atanan Yeşim Meltem Şişli kimdir?

İBB Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atanan Yeşim Meltem Şişli, 33 yıl boyunca aralıksız devam ettirdiği profesyonel yaşamının yaklaşık 27 yılını enerji sektöründe tamamladı. Türkiye Elektrik İletim A.Ş.'den emekli olduğu 2007 yılından bu yana Türkiye'nin önde gelen elektrik üretim ve dağıtım şirketlerinde üst yönetici olarak görev yaptı. Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F Ekonomi mezunu olan Yeşim Meltem Şişli adil, şeffaf ve hesap verebilirlik ilkelerini çalışma prensiplerinin temeline koyarak gerek kamu gerekse özel sektörde birden fazla şirket ve elektrik piyasası kuruluş çalışmalarında etkin rol almış olup bu yapılanmalarda alt yapı mimari tasarımlarının dizaynı ve geliştirilmesi ile satın alma süreçlerini etkin bir şekilde yönetti.

 Kim nereye atandı?

Daha önce de İBB Genel Sekreterliği'ne enerji sektöründen Yavuz Erkut, genel sekreter yardımcılığına da Mehmet Çakılcıoğlu atanmıştı. Çakılcıoğlu; Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı, Boğaziçi İmar Müdürlüğü'nden sorumlu genel sekreter yardımcısı olmuştu. İstifa eden 1. Hukuk Müşavirliği'ne de Eren Sönmez atanmıştı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol