HaberlerKılıçdaroğlu: "'Ey Trump' diyordu, şimdi 'Emret Trump' diyor"

Kılıçdaroğlu: "'Ey Trump' diyordu, şimdi 'Emret Trump' diyor"

- R E K L A M -

Kılıçdaroğlu: "'Ey Trump' diyordu, şimdi 'Emret Trump' diyor"

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

Bu oyunu hep beraber bozmamız lazım.Ne olursa olsun kim saldırırsa saldırırsın. Biz doğru durmaya, Türkiye’nin çıkarlarını savunmaya devam edeceğiz. Bize yöneltilen eleştirileri biliyorum.Hangi partiden olursa olsun, hangi kimlikten olursa olsun, hangi inançtan olursa olsun. Tüm insanları kucaklayacağız. 

Rahmetli Adnan Kahveci’nin hayatını kaybetmesinin üzerinden 26 yıl geçti. Kahveci ile gece yarılarına kadar uzun süre çalıştık. Türkiye’nin çıkarlarını savunan bir insandı. Kendisine hepinizin huzurunda Allah’tan rahmet diliyorum. Rahmetli Kahveci’nin bir özelliği daha vardı. 12 Eylül sonrası yurtdışına gidenlerin ülkeye dönmesi için çok uğraştı. Bunlardan birisi de Selda Bağcan’dı. 

Bir röportajında Selda Bağcan şöyle bahseder Adnan Kahveci’den; “İstanbul’da ev tutmuşlar. Bizi yemeğe davet ediyorlar karı-koca. Eşi demez mi, ‘Sizi daha önce davet edecektik ama koltuklarımız yoktu, yeni geldi” Düşünsenize, Adnan Kahveci gibi birinin evinde koltuk yok. Düzgün insanlar şatafattan hoşlanmazlar. Saray’da oturan kişiye bakın rahmetli Adnan Kahveci’ye bakın. Bir kibir abidesine bakın, bir de gönlü insan sevgisiyle dolu olan insana bakın. Türk siyaseti Adnan Kahveci gibi insanlara her zaman ihtiyaç duymuştur. 

“ENFLASYON TEK HANELİ RAKAMA İNECEK DİYORLARDI, 2004’ÜN YÜKSEK ENFLASYONUNU YAKALADILAR”

Saray ve çevresi tarafından ekonomiden bahsedilecek mi diye bekledim. Her şey güzel gidiyor diyerek bir tablo çizmek istiyorlar. En adaletsiz vergi enflasyon vergisidir. Mutfağı vuran, mutfakta yangın çıkartan vergi enflasyon vergisidir. Pekçok sorun enflasyondan kaynaklanmaktadır. Türkiye bunu yaşadı. Tek haneli rakama inecek diyorlardı. 2004’ün yüksek enflasyon rakamını yakaladılar. Dünyanın en yüksek enflasyonunu yaşayan ülkelerden biriyiz şu an. Pazarlarda şu an tek tük insanlar dolaşıyor. Kiloyla alışveriş yapanlar tek tük almaya çalışıyor. Böyle bir tabloyla niçin karşı karşıyayız? 17 yıldır tek başına yönetiyor yetmedi, anayasa değişmesi gerekiyor dedi değiştirdi yetmedi. Vallahi enflasyon da dolar da inecek dedi, yetmedi. Şimdi çiftçiyi esnafı suçluyor. Sanki bu insanlar uyuşturucu satıyormuş gibi operasyon düzenliyor. 

“KURU SOĞANDA ARTIŞ YÜZDE 231. MUTFAKTA YANGIN VAR”

Değerli arkadaşlarım ne oldu da bu zamlar geldi? Bakın bir yıllık değişimi veriyorum size. Bir yılda ne oldu? Kuru soğanda artış yüzde 231. Biberde artış yüzde 155, pırasada yüzde 116, patateste yüzde 111. Böyle gidiyor liste. Mutfakta yangın var dediğimizde neyi kastediyoruz? Bu mutfakta yangın var derken bunları kast ediyoruz. Oy vermeye giden her vatandaş düşünecek. Hepsinin tek tek ülke geleceğiyle ilgili sorumluluğu var. Sarayda oturup şikayet ediyor. Şikayet etmek vatandaşın görevidir, sen çözüm makamındasın. Sen kimi kime şikayet ediyorsun? Sanki ülkeyi Papua Yeni Gine yönetiyor, vatandaş da muhalefet.

“TARIM BAKANI ÇIKTI ‘ET YEMEYİN OT YEYİN’ DEDİ, OTUN FİYATI ARTTI”

Önce hal yasasını değiştirdiler. Hal yasasını değiştirdiler hiçbir şey değişmedi. 

Tarım bakanı çıktı et yemeyin ot yiyin dedi, otun fiyatı arttı. Kuru soğan depolarına baskın yapılmaya başlandı. 81 ilin valisine talimat verildi depolara baskın yapın diye. Ülkeyi böyle yönetiyorlar işte. 

AK Parti döneminde yurt içinde tefecilere ödenen para, 446 milyar dolar. AK Parti’ye oy veren vatandaşlara seslenmek istiyorum. Hangi parti iktidarlığı döneminde bu kadar faiz ödemiştir? 

Elektriğe zam, doğalgaza, köprü geçişleri dönüp esnafı, sanayiciyi, berberi manavı suçlayacaksınız. Zamları yapan kim? Onlar yapıyor. Tüm zamları onlar yapıyor suçu başkasına yüklüyorlar. En büyük rantı sağlayan inşaat sektörüydü. İstanbul’a 76 gökdelen diktiler. 76 gökdelenin o gökdelenleri yapanlara sağladığı rant 240 milyar lira.

‘TARIMA 14.5 MİLYAR DOLAR DESTEK VERİP, 29.8 MİLYAR İTHAL YAPTILAR’

2018 yılında 14 buçuk milyar lira destekleme verdiler tarıma. 5 bitkisel ürüne 29.8 milyar lira ödediler ithalatına. Mısır, buğday, soya, ay çiçeği ve canlı hayvanla et. Bunlar hangi ülkenin tarımını destekliyorlar? Türk tarımı mı, yabancı tarımı mı?

FIRINCILARIN SORUNLARI

İster fakir olalım, ister zengin. Tükettiğim ana gıda maddelerinden biridir ekmek. Geçen gün fırıncılar geldi, ‘ne olur bizim derdimizi anlatın ama bizim adımızı vermeyin, yoksa bizi perişan ederler’ dediler. 39-40 aydır ekmeğe zam yoktur diyorlar. Bütün fırıncı kardeşlerime sesleniyorum. Çoğunuzun Karadenizli olduğunu da biliyorum. Sabaha karşı işyerinize gittiğinizi de biliyorum. Bizler evimize giderken, sizin ekmek ürettiğinizi biliyorum. Ama bu hükümet sizi düşman ilan etmiş durumda. Biz CHP olarak sizi dost ilan edeceğiz, sizin alın terinizin karşılığını vereceğiz.

Piyasada bulunmayan ilaçlardan bahsetmiştim. Bugün piyasada bulunmayan ilaçlar 170 kalemden 417 kaleme çıktı. Hastalar ilaç bulamıyor. 

“MİLYONLARCA İŞSİZİMİZ VAR”

Eğer bir ülkede milyonlarca insan işsizse o ülkede huzur olmaz. Hadi komşular 1 gün yardım etti, 5 gün yardım etti, 1 yıl yardım etti, sonra ne olacak? Milyonlarca işsizimiz var. Taşı sıksa suyunu çıkarırlar. Hiçbirisinin işi yok. Sadece ocak ayından örnek vereceğim. Adalet ve Kalkınma Partisinin ve Saray’da oturan zatın utanmasını bekleyeceğim. 

Afyonkarahisar’da geçici işçi istiyorlar. 38 kişi alacaklar 1200 kişi başvurmuş. 2 ocakta Şanlıurfa Siverek’te 120 işçi alınacak 5 bin kişi başvuruyor. Ya Siverek’in nüfusu ne kadar? 30 ocak 2019 Erzincan’da 2 bin kişi alacaklar 8 bin 300 kişi başvurmuş. 29 Ocak, Amasya üniversitesi 30 kişi alacak 2 477 kişi başvurmuş. 24 Ocak Karabük’te 300 kişi alacaklar 3 443 kişi başvurmuş. 21 ocak 2019 Karaman’da 6 ay süreyle 500 işçi alınacak 4302 kişi başvurmuş. İl özel idaresi 80 kişi alacak 1560 kişi başvurmuş. Rize’de bin kişi alacak, 14 bin 691 kişi başvuruyor. O Rize’yi ve halkını sömüren kişi Saray’da oturan zattır. 

17 yıldır her istediğini yapacaksın, saraylaran aşağı inmeyeceksin. 44 bin kişi 1 ekmek için gidecek sınava girecek, ‘acaba ben iş bulabilir miyim’ diye. 

‘Ey Trump’ diyordu, şimdi ’emret Trump’ diyor. ‘Papazı vereceksin’ dediler, hay hay dedi, papazı hemen teslim etti. Trump konuşur, bunlar emredersin der. Bizim vatandaş konuşur kulaklarını kapatılar. Nedeni şu: Ben vatandaşın sırtına da binsem, gelip oylarını bana verirler. Bu algıyı yıkacak olanlar, bu ülkenin halkıdır. 

İHLASZEDELER SORUNU

70 bin kişi, İhlaszededen bahsedeceğim. 70 bin kişinin hortumlandığı bir Türkiye gerçeğinden bahsedeceğim. Sözcü gazetesi 70 bin kişinin hakkını ve hukukunu savunuyor. 18 yıl geçmiş aradan 9 ay sonra zaman aşımına uğranacak. 9 ay içinde alınamazsa bu para Ören ailesi keyif sürecek. 70 bin kişinin günahı kimin boynuna? Kanun teklifini getiriyoruz bugün. Parlamentoda görev yapan vicdan sahibi AK Parti, MHP, HDP, İYİ Parti vekillerine sesleniyorum. Siz kul hakkını savunuyor, emeği savunuyorsanız. Bu kanuna evet diyeceksiniz. Kul hakkını yedirmemek için elimizden geleni yapıyoruz. Biz halk partisiyiz, biz ayrımcılık yapmayız.  

EREN ERDEM ADALET ORUCU TUTUYOR

Eren Erdem haksız hukuksuz bir şekilde 222 gündür tek kişilik hücrede. Adalet Orucu tutuyor, PM çağrıda bulunduk. Türkiye’nin de CHP’nin de sana ihtiyacı var, bedenini korumak zorundasın. Osman Kavala, gazeteciler, yazarlar, avukatlar, askeri öğrenciler var içerde. Parası olan dışarı çıkıyor, arkası olan dışarı çıkıyor.

Bir kişi var FETÖ’nün maliye, eğitim, medya, sivil toplum ayağında görevli. Adı ne? Fettah Tamince, çok ince yanına kimse yanaşamıyor. Binlerce insan tutuklandı, apartman aidatını yatırdı diye memurluktan atılanlar var bu beyefendiye dokunan yok. FETÖ ile ilgili 16 madde yayınladı, biz onları tutuklayacağız dediler.
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Dakika

Domuz kalbi nakledilen ikinci hasta da hayatını kaybetti

20 Eylül gününde genetiği değiştirilmiş domuz kalbi nakledilen Amerikalı Lawrence Faucette, 40 gün sonra hayatını kaybetti.

Turistik Doğu Ekspresi’nin biletleri 6 bin ila 12 bin 500 lira olarak açıklandı

Turistik Doğu Ekspresi biletleri satışa çıkarıldı. 11 Aralık gününde başlayacak olan seferlerin fiyatı bu yıl 6 ila 12 bin 500 lira olarak belirlendi

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’tan Can Atalay açıklaması: Yargı bağımsız, tarafsız en doğru kararı verecektir

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, TİP milletvekili Can Atalay’ın tutukluğuna ilişkin ‘tarafsızlık’ diyerek yorum yapmaktan kaçındı.
- R E K L A M -

İlginizi Çekebilir

Domuz kalbi nakledilen ikinci hasta da hayatını kaybetti

20 Eylül gününde genetiği değiştirilmiş domuz kalbi nakledilen Amerikalı Lawrence Faucette, 40 gün sonra hayatını kaybetti.

Turistik Doğu Ekspresi’nin biletleri 6 bin ila 12 bin 500 lira olarak açıklandı

Turistik Doğu Ekspresi biletleri satışa çıkarıldı. 11 Aralık gününde başlayacak olan seferlerin fiyatı bu yıl 6 ila 12 bin 500 lira olarak belirlendi

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’tan Can Atalay açıklaması: Yargı bağımsız, tarafsız en doğru kararı verecektir

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, TİP milletvekili Can Atalay’ın tutukluğuna ilişkin ‘tarafsızlık’ diyerek yorum yapmaktan kaçındı.

İstanbul Ticaret Odası: İstanbul’da enflasyon yüzde 72,73

İstanbul’da ekim ayı içerisinde önceki aya kıyasla perakende fiyatlar yüzde 3,69 oranında artış gösterdi; yıllık enflasyon yüzde 72,73 hesaplandı.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Çok Okunanlar

Turistik Doğu Ekspresi’nin biletleri 6 bin ila 12 bin 500 lira olarak açıklandı

Turistik Doğu Ekspresi biletleri satışa çıkarıldı. 11 Aralık gününde başlayacak olan seferlerin fiyatı bu yıl 6 ila 12 bin 500 lira olarak belirlendi

Yeni moda… Kişiye özel fantastik tabutlar!

Gana'da birçok kişi, statülerini, kişiliklerini ve hayattayken gerçekleştiremedikleri arzularını yansıtan tabutlarla gömülüyor.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sizin için seçtiklerimiz