Greenpeace’den anlamlı reklam kampanyası

Dikkatleri çeken, yaratıcı ve çarpıcı reklam kampanyalarına imza atan Greenpeace yeni reklam kampanyasıyla önemli bir noktaya değiniyor.

Greenpeace’den anlamlı reklam kampanyası

Dikkatleri çeken, yaratıcı ve çarpıcı reklam kampanyalarına imza atan Greenpeace yeni reklam kampanyasıyla önemli bir noktaya değiniyor.

18 Temmuz 2019 Perşembe 10:44
Greenpeace’den anlamlı reklam kampanyası

Amsterdam’da Rijkmuseum önünde bulunan ve her turistin ilgisini çeken “I Amsterdam” harfleri büyük ilgi görüyor ve sosyal medyada paylaşılıyordu. Daha sonra bir çok şehrin meydanlarında boy göstermeye başlayan akım Amsterdam’da Aralık 2018 tarihinden itibaren kaldırılmıştı. Harflerin kaldırılmasına gerek şehirde yaşayan insanlardan gerek turistlerden tepkiler gelmişti. Greenpeace bir sabah Rijkmuseum’un önüne harfleri geri getirtti. Fakat bu sefer o yazı “I Amsterdam” değil, “I Amazonia” oldu.

Greenpeace Hollanda’da orman ve biyoçeşitlilik kampanyası üzerine çalışan Sigrid Deters, “I Amazonia” harflerini Amazon yağmur ormanlarındaki katliamın durdurulması ve acilen koruma altına alınması gerektiğini en etkileyici şekilde yansıttığını düşünüyor. Bunun yanısıra Ormanları koruyan ve kendileriyle hem fikir olan yerli halka da anlamlı bir dayanışma çağrısında bulunuluyor.

Greenpeace aynı zamanda Brezilya başkanının planlarının önüne geçmek için imza kampanyası başlattı

Brezilya Başkanı Jair Bolsonaro, yeni ekonomik adımların kaynağı olarak Amazon yağmur ormanlarını maden çıkarımı ve işletmeye yönelik kullanıma açılabilmesini işaret etmişti. Kampanyayı hazırlayan Duval Guillaume Amazon yağmur ormanlarında yapılan kıyımın etkilerinin sadece Brezilya halkının değil tüm dünyayı etkileyen iklim bozulmalarını doğuracağını belirtiyor.

Amsterdam’da tekrar meydana konulan harfler. Amazon yağmur ormanlarında gerçekleşen petrol çıkarma, madencilik gibi bölgeye zarar veren faaliyetlere karşı yürütülen imza kampanyasına destek talep ediyor. Bu faaliyetler sonucunda gerçekleşecek iklim değişikliklerinin  sadece Brezilya’yı değil, tüm dünyayı etkileyeceklerinin altını çiziyorlar. Greenpeace Brezilya’nın kıdemli kampanya yürütücüsü Danicley de Aguiar’a göre bu tahribat gezegen genelinde 1.5 derecelik bir değişikliğe sebebiyet verecek. Aguiar aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki insanlara da sevdikleri şeyleri kaybetmeden harekete geçme çağrısında bulunuyor.

Son Güncelleme: 18.07.2019 10:53
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol