Fatura ödeme merkezinde inanılmaz dolandırıcılık!

İstanbul, Sultangazi'de fatura ödeme merkezinde çok sayıda kişi dolandırıldı.

Fatura ödeme merkezinde inanılmaz dolandırıcılık!

İstanbul, Sultangazi'de fatura ödeme merkezinde çok sayıda kişi dolandırıldı.

12 Nisan 2019 Cuma 11:42
Fatura ödeme merkezinde inanılmaz dolandırıcılık!

Söz konusu olay, Sultangazi Yunus Emre Mahallesi'nde yaşandı. İddia edilene göre, elektrik, su ve doğalgaz faturalarını ödeyebilmek adına fatura ödeme merkezine para yatıran kişiler, bir süre sonra kendilerine verilen makbuzların sahte ve faturaların ödenmediğini fark etti.

Yaklaşık 7 yıl boyunca işletildiği öğrenilen fatura merkezine akın eden vatandaşlar, ödeme merkezinin kapalı olduğunu ve merkezi işleten kişinin kayıplara karıştığını öğrendi. Polis merkezine giden fatura mağdurları, polis ekiplerine yaşanan bu durumu anlatarak kendilerini dolandırdığını iddia ettikleri kişiden şikayetçi oldu. Polis ekipleri, çok sayıda şikayetçinin bulunduğu söz konusu olaya yönelik olarak soruşturma başlattı.

Tahsilat makbuzunda veznedar 'ABD' yazıyor

Dolandırıldığını ifade eden Nazlı Demir ismindeki vatandaş konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında, "1 Nisan öncesi faturamın yatırılmadığını gördüm. Buraya gelip, neden yatırılmadığını sordum. Sistemden düştüğünü söyledi. 2 gün sonra geldim bir sürü faturası yatırılmamış mağdurları gördüm.

Ben de bu mağdurlar arasında kaldığım için çok üzüldüm. 4 Nisan'da yatırdığım faturalar sistemden düşmemiş. Sabah gelmiş, kapıyı açık bırakıp kaçmış. Üzüldüm. Elektriğim kesildi. Yeniden gidip yatırdım. Şu anda su faturam gelmiş bugün. Üç fatura gözüküyor, yatırılmamış. 6-8 Nisan tarihleri arasında burada bir sürü insan vardı.

Kiminin 3 bin, kiminin 5 bin liralık faturaları yatırılmamış. İnsanlar akşama kadar beklediler, sonra çekip gittiler. Çoğu insan karakola başvurmuş, savcılığa suç duyurusunda bulunmuş. Dükkan sahibini de dolandırmış. Yaklaşık 2 aylık kirayı ödememiş. Tahsilat makbuzlarında veznedar olarak 'ABD' yazıyor. Biz 'Amerika Birleşik Devletleri' diye dalga geçiyoruz şimdi aramızda.

Tahsilat makbuzunda mühür yok, 'banka anlaşmalı' diye bir ibare yok. İnsan buna güvenerek parasını yatırdı. Ben uyandım ama geç uyandım" ifadelerini kullandı.

Didem Canpolat ise, "Sabah çocuğu banyo yaptırdım. Bugünde kınamız vardı. Geçen ay faturamı burada yatırdım. Sabah gelmişler, elektriği kesmişler. Haberim yok. Başka bir yere gidip fuara sorgulattığımda geçen ay ödediğim faturanın yatırılmadığını öğrendim" diye konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol