Fatih Portakal'dan "korkup, kaçtı" iddialarına yanıt

FOX TV'deki istifası ile ilgili çeşitli yorumlar gerçekleştirilen gazeteci Fatih Portakal, ayrılma süreci ve emekli olmasına yönelik olarak ortaya atılan iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu. Portakal, 'Korkup, kaçtı' iddialarıyla ilgili, "Çok tutarlı bir senaryo değil" dedi.

Fatih Portakal'dan "korkup, kaçtı" iddialarına yanıt

FOX TV'deki istifası ile ilgili çeşitli yorumlar gerçekleştirilen gazeteci Fatih Portakal, ayrılma süreci ve emekli olmasına yönelik olarak ortaya atılan iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu. Portakal, 'Korkup, kaçtı' iddialarıyla ilgili, "Çok tutarlı bir senaryo değil" dedi.

17 Ekim 2020 Cumartesi 18:26
Fatih Portakal'dan "korkup, kaçtı" iddialarına yanıt

FOX TV'den ayrılarak emekli olduğunu açıklayan gazeteci Fatih Portakal, hakkında çıkan iddialar ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Fatih Portakal, "Herkes senaryo üretmekte serbest" derken kendisi hakkında 'korktu gitti' diye yorum yapan kişilere ilişkin de "Haber sunarken korkularım endişelerim yok muydu? Tabii vardı. Çünkü korkusuz bir insan yoktur ama 'Korkup kaçtı' çok da tutarlı bir senaryo değil" diye konuştu.

"15 Temmuz sonrasında beni de alıp götürecekler diye..."

Fatih Portakal, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kendisinin tutuklanacağına yönelik bir duyum aldığını da belirterek, "15 Temmuz sonrasında beni de alıp götürecekler diye odamın kapısının arkasında spor çantamı hazırlamış, acaba polisler gelecek mi gelmeyecek mi diye beklemiştim. Günlerce o çanta orada durdu. Sonrasında gelen, giden olmadı. Ben kendimi bildiğim için olmayacağını da tahmin edebiliyordum" dedi.

Fatih Portakal, "Şirkette, haber müdürlüğümü yapan arkadaşlarımın, haber genel yayın yönetmenimin veya genel müdürümün bir endişesi yok muydu? Onların da endişesi vardı. Çünkü korkusuz bir insan yoktur ama 'Korkup kaçtı' çok da tutarlı bir senaryo değil. Çünkü ben Türkiye'nin en sert dönemlerinde de haber sundum. Yani korkup kaçma gibi bir düşüncem olmadı" ifadelerini kullandı.

"FOX yönetimi toplanmış ve toplantıda 'Artık Fatih'e dur demeliyiz, çok muhalif gözüküyor. Ve muhalif olması da bizi tedirgin ediyor, imajımızı bozuyor. Onunla tatlı bir şekilde ayrılmalıyız' diye yazılan çizilenler vardı" diyen Portakal sözlerine şu ifadeler ile devam etti: "Benim haberim olmadı. Böyle bir toplantı varsa da tanıklık etmedim, kulağıma da gelmedi. Bana bir şey söylenmedi. Bunun cevabını verecek olan yönetimdir. Onların da böyle bir şey yapmadıklarından adımın Fatih olduğu kadar eminim ve RTÜK geçen sene ceza kestiği o dönemlerde bile Cenk'in, Doğan'ın diğer arkadaşların yani üst kademenin bana söyledikleri benim kulağımda: Her zaman arkandayız. Sen yanlış bir şey söylemedin, hukuki mücadelemizi vereceğiz, sen aynen yoluna devam et."

"Daha sonra bir şekilde ikna edildim ve kaldım"

Tükenmişlik sendromu yaşadığına yönelik gündeme getirilen iddialar hakkında da konuşan Portakal sözlerini şöyle devam ettirdi: "FOX'a gerekçe olarak bunu sunduğum, 'Artık ben tükendim, artık yapamıyorum ve ben gitmek istiyorum' dediğim. 53 yaşında enerjisi hâlâ olan bir insanım. Şunu söyleyebilirim bir doygunluk vardı. Şöyle bir doygunluk vardı. Reytingleriniz güzel geliyor, siz mutlusunuz, ekibiniz mutlu, müdür pozisyonunda olan kişi mutlu, kanal yönetimi mutlu. Herkes mutlu, sıkıntının olmadığı bir ortamda siz yol alıyorsunuz ama bir doygunluk noktasına ulaşmışsınız. Neden? Çünkü sizi rahatsız eden veya size rakip olabilecek bir kanal yok. Bir haber bülteni de yok. O yüzden bu bir tükenmişlik değil ama doygunluk vardı. Çünkü 2 senedir en azından yenileyemiyordum. Beni arkadan zorlayabilecek bir rakibimin olmaması bende böyle bir sıkıntıya neden oluyordu ama buna tükenmişlik diyemeyiz. Şunu da ilave edeyim, Benim aslında istifaya karar vermem. Ben iki sene önce de ayrılmaya karar vermiştim. O zaman da aynı ekip vardı. Cenk, Doğan ve insan kaynaklarından arkadaşım üç kişi oturduk, bir de ben dört. Ve onlar beni bir şekilde ikna ettiler. Ben bırakacaktım yani bu yaşantıya dönmek istiyordum. Daha sonra bir şekilde ikna edildim ve kaldım."

Son Güncelleme: 17.10.2020 18:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol