Faik Öztrak'tan Boğaziçi Üniversitesi protestosuyla ilgili açıklama

Genel merkezde gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulunan CHP Parti Sözcüsü Faik Özrtrak, "Boğaziçi üniversitesi ayakta. Saray vesayet rejiminde dışarıdan bir rektör atandı. Biz bu rejime boşuna tek adam vesayet rejimi demiyoruz" dedi.

Faik Öztrak'tan Boğaziçi Üniversitesi protestosuyla ilgili açıklama

Genel merkezde gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulunan CHP Parti Sözcüsü Faik Özrtrak, "Boğaziçi üniversitesi ayakta. Saray vesayet rejiminde dışarıdan bir rektör atandı. Biz bu rejime boşuna tek adam vesayet rejimi demiyoruz" dedi.

04 Ocak 2021 Pazartesi 17:32
Faik Öztrak'tan Boğaziçi Üniversitesi protestosuyla ilgili açıklama

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, gündeme dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu. TÜİK'in gerçeği yansıtmayan enflasyon verilerine yönelik olarak değerlendirmede bulunan CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Enflasyon rakamlarını makyajlayarak milletin çocuğunun rızkına el uzatan bir iktidar iki cihanda da iflah olmaz. Gerçek enflasyonun yüzde 14,6'dan çok daha yüksek olduğunu vatandaşlarımız zaten hissediyor" dedi.

Öztrak, türban açıklamaları sebebi ile hakkında soruşturma başlatıdan Fikri Sağlar'ın partiden ihtaç edilip edilmeyeceğine ilişkin soruya ise "Genel Başkanımız partimizin genel politikalarını belirler. Bu politikalar tüm üyeleri bağlar. Bu tüzükte kendini bağlı hissetmeyenler bunun gereğini yapmakta özgürdürler" dedi.

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın konuşmasından satır başları:

"Bana oy vermeyen kadın vitrin mankenidir diyen zihniyet"

Bu toprakların hamurunda kin ve nefret yoktur. Siyasette münakaşa tabi ki olur ama sonuçta milletin meselelerinin müzakere ile çözülmesi asıldır. Kin, nefret ve gözü dönmüşlük bu toprakların öz kültürüne yabancıdır.

Saray milletin kendisine vereceği notu anketlerde görmeye başladıkça şirazesinden iyice çıkıyor. Bir cuma namazı çıkışında dilinin zembereği yine boşaldı. Koltuğunu koruma hırsıyla milletimizin değerlerini kaşıyıp kanatarak partimizde siyaset yapan kadın üyelerimize kendi partisinde siyaset yapmadıkları için vitrin mankeni dedi. Testinin içinde ne varsa ağzından da o dökülür. Biz bu aşağılayıcı dili ilk defa duymuyoruz. Bu ne ilk ne sonuncusu olacak. Bana oy vermeyen kadın vitrin mankenidir diyen zihniyet çıkmış 2021 yılında reform yapacağını söylüyor.

Kadın cinayetleri son yıllarda katlanarak arttıysa nedenleri bu barbar zihniyette aranmalıdır. Kadını vitrin mankeni olarak görenler kadın cinayetlerini önlemek için tedbir alır mı? Kadın erkek eşittir, siyaset yapmak kadının da erkeğin de hakkıdır.

Cuma namazı çıkışı gönlünü kırdığı bu ülkenin tüm kadınlarından samimi bir özür dilemesini bekliyoruz.

"Enflasyon rakamlarını makyajlayarak milletin çocuğunun rızkına el uzatan iktidar..."

TÜİK enflasyonuyla ekonomistlerin hesapladığı enflasyon arasında dağlar var. Şimdi çıkmışlar memura ve memur emeklisine vere vere yüzde 7,36 zam verecekler. İşçi ve esnaf emeklilerine verdikleri zam ise sadece yüzde 8,36. Bu kul hakkı yemenin daniskasıdır. Bir yandan havuz müteahhitlerine gidecek köprü ücretlerine yüzde 26 zam yapacaksınız, sonra da memura ve emeklinin maaşına gelince komik zamlar vereceksiniz. Asgari ücreti de 3100 bile yapamayacaksınız. Enflasyon rakamlarını makyajlayarak milletin çocuğunun rızkına el uzatan bir iktidar iki cihanda da iflah olmaz. Gerçek enflasyonun yüzde 14,6'dan çok daha yüksek olduğunu vatandaşlarımız zaten hissediyor.

"Boğaziçi Üniversitesi ayakta"

Boğaziçi Üniversitesi ayakta. Saray vesayet rejiminde dışarıdan bir rektör atandı. Biz bu rejime boşuna tek adam vesayet rejimi demiyoruz. Geçmiş uygulamalardan biliyoruz ki saraya sadakat olduktan sonra rüşvet yemek, sahte diploma kullanmak sarayın vitrinine yerleşmek için hiçbir engel teşkil etmiyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol