Erdoğan'dan kritik Suriye çıkışı: Gerekeni yaparız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınır şehri Hatay’da, ‘Suriye’deki terör yuvalarının temizlenmemesi durumunda gerekeni yapacaklarını’ dile getirdi.

Erdoğan'dan kritik Suriye çıkışı: Gerekeni yaparız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınır şehri Hatay’da, ‘Suriye’deki terör yuvalarının temizlenmemesi durumunda gerekeni yapacaklarını’ dile getirdi.

03 Ekim 2020 Cumartesi 16:49
Erdoğan'dan kritik Suriye çıkışı: Gerekeni yaparız

Reyhanlı Barajı, Afrin Çayı Davutlar Regülatörü ve Derivasyon Kanalı, Tahtaköprü Barajı Yükseltilmesi ve Hatay İçme Suyu Arıtma Tesisi’nin açılış töreninde gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Reyhanlı Barajı sayesinde artık Amik Ovası’nda afet riskinin de büyük ölçüde önüne geçilmiş olacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, projenin sulamada yıllık ekonomik faydasının 350 milyon lira, enerji üretimindeki katkısının 80 milyon lira olduğunun altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

*18 yılın her günü ülkemize eser kazandırdık. Cumhuriyet tarihinde yapılanları beşe, ona katladık.

*Hatay, Suriye meselesinde en çok bedel ödemiş, en çok yük taşımış şehirlerimizin başında geliyor.

*Sınırlarımız boyunca kurulmaya çalışılan terör koridorunu yaptırdığımız harekatlarla kırdık. Hala var olan terör yuvaları ya söz verildiği gibi temizlenir ya da biz gerekeni yapmaya devam ederiz.

*Elbette her konuda olduğu gibi Suriye’de tercihimiz barıştır.

*Güney sınırımızda istikrar sağlanana kadar sahada aktif bir şekilde yer almayı sürdüreceğiz.

*İdlib’de yeni bir insanlık trajedisi yaşanmasına yol açacak hiçbir adımı asla kabul etmeyeceğiz.

"Hiç kimse kusura bakmasın"

*Kendi halkına, devletine husumeti ana gaye haline getirmiş bir kesim var. Bunlara siyasetten, medyaya rastlamak mümkün. Küçük de olsa rahatsızlık verici. Bu ülkenin cumhurbaşkanı olarak herkesi kucaklamamız gerektiğini biliyoruz. Ama bazıları kucaklanmayı istemediklerini açıkça gösteriyorlar. Hiç kimse kusura bakmasın, bu ülke ve bu millete husumet besleyenleri rahatsız etmeyi sürdüreceğiz.

*Terör örgütlerine ve onları kullanan güçlere ses çıkarmayanların konu Türkiye olunca her türlü ahlaki ilkeyi, hakkı, hukuku bir kenara bırakmaları, bizi yolumuzdan döndürememiştir, döndüremeyecektir.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol