Ekrem İmamoğlu o iddiaları yargıya taşıyor

CHP'nin seçilmiş İstanbul belediye başkanı Ekrem İmamoğlu gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ekrem İmamoğlu o iddiaları yargıya taşıyor

CHP'nin seçilmiş İstanbul belediye başkanı Ekrem İmamoğlu gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

17 Mayıs 2019 Cuma 14:47
Ekrem İmamoğlu o iddiaları yargıya taşıyor

Seçilmiş İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik cezaevindeki bir tutuklu üzerinden gerçekleştirilen FETÖ kumpası girişimi iddialarıyla ilgili olarak açıklama yapıyor. İmamoğlu ‘onları şimdi hukuğa havale ediyorum’ dedi.

Ekrem İmamoğlu şunları söyledi:

Genel Başkanımız katılacağını bildirmişti, ben de elbette Samsun’da olacağım.

Binali Yıldırım’a protesto keşke olmasaydı

(AKP’li Binali Yıldırım’o operada her şey çok güzel olacak protestosu hakkında) Keşke sadece alkışlasalardı. Bu tür kutuplaşmaları çok seven birisi değilim, nezaketi arayan biriyim, toplumun kutuplaşması hepimizi üzüyor. Bazen sevinci bazen hüznü püylüşmük toplumumuzun geleneğinde var dediğim gibi keşke sadece alkışlasalardı.

Elbette suç duyurusunda bulunacağız

(Aydın’daki cezaevindeki FETÖ’cü tutuklunun iddiaları ile ilgili olarak) Ülkeyi yönetenler adına mutlaka sorgulanması gereken bir husus, bir yerel gazetecinin bir hapishane ziyareti yapabilmesi nasıl mümkün. Adalet Bakanı mutlaka cevap vermeli. Onun dışında bir takım suçlamalar var, bakanların ismi geçiyor bakanlara dönük bir suçlama var. Elbette bunlarla ilgili tümüyle ilgili hem suç duyurularımız var hem sorgulayacağımız hususlar var. Seçime 14 gün kala bir terör örgütü ile beni yan yana koyma çabasını esefle kınıyorum.

Bunu açıklamak zuldür

Bunu açıklamak bile benim için bir zuldür… Sağolsun Sayın Koray Aydın, bunu dile getirmiş. İnsanların geçmişleri üzerinden siyaset yapmaya çalışanlara ben sadece ‘zavallı’ diyorum. Zavallılıktır bu durum. Cahilliktir. Ama bazen cahil insanlar da çeşitli koltuklara oturabiliyorlar işte… Koray Aydın’a da teşekkür ediyorum.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol