Duygu Delen'in ölümünde Adli Tıp sonuçları ortaya çıktı

Gaziantep’te bir apartmanın dördüncü katından düşerek yaşamını yitiren Duygu Delen’in ölümü ile ilgili olarak görülen davada şüpheli Mehmet Kaplan’ın kanında esrar tespit edildi ve bununla birlikte 257 promil alkollü olduğu ortaya çıktı.

Duygu Delen'in ölümünde Adli Tıp sonuçları ortaya çıktı

Gaziantep’te bir apartmanın dördüncü katından düşerek yaşamını yitiren Duygu Delen’in ölümü ile ilgili olarak görülen davada şüpheli Mehmet Kaplan’ın kanında esrar tespit edildi ve bununla birlikte 257 promil alkollü olduğu ortaya çıktı.

15 Eylül 2020 Salı 13:34
Duygu Delen'in ölümünde Adli Tıp sonuçları ortaya çıktı

Hürriyet’ten Abdulkadir Selvi’nin aktardığına göre İstanbul Adli Tıp Kurumu'nun gerçekleştirdiği incelemesinde Duygu Delen’in kan ve idrar örneklerinde alkol veya herhangi bir uyuşturucu madde tespit edilmedi.

Mehmet Kaplan'a ait DNA örnekleri

Duygu Delen’in giysilerinden ve vücudundan alınan örneklerin incelenmesinde Mehmet Kaplan’a ait DNA örnekleri tespit edildi.

Mehmet Kaplan’ın cep telefonunun incelenmesinde arkadaşlarına sinirlerine hakim olmakta zorlandığı ve Duygu Delen’e daha fazla zarar vermek istemediği yönünde mesajlar attığı belirlendi.

Olay yerinde gerçekleştirilen incelemede Duygu Delen’in apartman duvarının tam dibine düşmediği, dört metre 13 santimetre ileriye düştüğü tespit edildi.

Duygu Delen’in düştüğü evin balkonun duvarının 105 santimetre olduğu tespit edildi.

Balkonun üstünde yer alan demir korkulukla birlikte yüksekliğin 1 metre 20 santimetreye ulaştığı belirlendi.

Balkon yüksekliğinin boyu 1 metre 62 santimetre olan Duygu Delen’in göğüs hizasına geldiği tespit edildi.

Bu durum Duygu Delen’in balkondan aşağıya atlayabilmek adına korkuluklardan tutup kendini yukarı kaldırması gerektiği yorumlarına sebep oldu.

Evdeki incelemede yoğun kan izi izleri tespit edildi

Mehmet Kaplan ile Duygu Delen’in birlikte olduğu evde çok yoğun kan izleri tespit edilirken, Kaplan ifadesinde Delen’in telefonunda eski erkek arkadaşına ait fotoğrafları görünce sinirlendiğini, gardırobun camına yumruk attığını, cam kesikleri ile elinin kanadığını, Delen’in telefonunu almak istemesinin ardından tokat attığını anlatmıştı.

Giriş kapısının iç kolunda, banyo ve yatak odası arasındaki antrenin duvarında, birlikte oldukları odanın kapı iç kolunda, oda zemininde, balkon kapısının iç kısmında, balkon zemininde ve balkonun korkuluklarında, odanın banyo ve zemini ile odada bulunan iki yatakta yoğun olarak kan izleri tespit edildi.

Fakat bu izlerin yalnızca Mehmet Kaplan’a mı ait olduğu, Duygu Delen’in kan izlerinin bulunup bulunmadığı henüz belirlenmedi.

Ayrıca Mehmet Kaplan’ın yumruk attığını söylediği gardırobun aynalı camı kırılırken, gardıroba ait mobilya parçasının da kırılarak yerde olduğu tespit edildi.

Tanıkların ifadesine de başvuruldu

Duygu Delen’in hayatını kaybetmesi ile ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında tanık ifadelerine de başvuruldu.

Üst kattaki temizlik görevlisinin, ifadesinde saat 15:00-15:30 arasında 10 dakika boyunca sürekli bağıran erkek sesi duyduğunu fakat kadın sesi duymadığını söylediği öğrenildi.

Apartman görevlisinin ve Duygu Delen’in düştüğü esnada bisikletiyle geçen çocuğun psikolog eşliğinde alınan ifadesinde bağırma sesi duymadığını yalnızca ‘pat’ sesini duyduğunu söylediği ortaya çıktı.

"Duygu Delen'in kalbi üç dakika içerisinde durdu"

Olay yerine giden ambulans görevlileri ifadelerinde Duygu Delen’den nabız alamadıklarını, monitöre bağladıklarında ise 35-39 arasında nabız aldıklarını belirtti. Görevliler Duygu Delen’in üç dakika içerisinde kalbinin tamamen durduğunu ifade etti.

Son Güncelleme: 15.09.2020 17:35
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol