Diyanet İşleri Başkanı'na ''FETÖ bitti'' istihbaratını kim verdi?

Hükümete yakın Yeni Akit gazetesinden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a sert eleştiriler devam ediyor.

Diyanet İşleri Başkanı'na ''FETÖ bitti'' istihbaratını kim verdi?

Hükümete yakın Yeni Akit gazetesinden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a sert eleştiriler devam ediyor.

21 Temmuz 2019 Pazar 20:00
Diyanet İşleri Başkanı'na ''FETÖ bitti'' istihbaratını kim verdi?

Hükümete yakınlığı ile bilinen Yeni Akit gazetesi yazarı Rasim Bolbol, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a yönelik sert bir eleştiri yaptı. 

Rasim Bolbol, bugünkü yazısında “Sizler de görüyorsunuz, şu an bile her gün onlarca FETÖ’cü gözaltına alınıyor, bunların hatırı sayılır bir kısmı da tutuklanıp cezaevine konuluyor.  Yani yapacak iş çok.  Ancak Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, öyle gözüküyor ki bizimle aynı fikirde değil” ifadelerini kullandı.

“3. Uluslararası 15 Temmuz Sempozyumu’nun açılışında yaptığı konuşmaya baksanıza...” diyen Rasim Bolbol, şöyle devam etti:

“FETÖ ihanetinin bertaraf olduğunu, şimdi fikir ve eylem planında, mesaimizi daha iyi bir gelecek için harcamamız gerektiğini’ söylüyor sayın Erbaş. Diyanet İşleri Başkanı nasıl böyle bir istihbarata ulaşmış, FETÖ’nün kökünün kurutulduğu bilgisini kendisine kim vermiş, inanın hiç bilmiyoruz. Bizim bildiğimiz şey net: FETÖ ile mücadele henüz bitmemiştir. Bu mücadele, öyle savsaklık yapılarak, ihmalkârlıklarla yürütülecek bir mücadele de değildir. Umarız ilgili ve bilgili bir kişi çıkıp sayın Erbaş’ı aydınlatır. Dileriz halihazırda yürütülen ankesör soruşturmalarında kimliği daha önce bilinmeyen pek çok FETÖ üyesinin tespit edildiği, halen çok sayıda FETÖ’cünün de TSK’da bulunduğu yönünde önemli istihbaratlar olduğu kendisine aktarılır.”

“ERBAŞ’IN MESELENİN ÖNEMİNİ KAVRAYAMAMIŞ GÖZÜKMESİ GERÇEKTEN ÜZÜCÜ”

Bolbol “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘15 Temmuz konusunda hâlâ bizi anlamak istemeyenler var. FETÖ ile mücadelede biz bu işin bittiği kanaatinde değiliz. FETÖ, adeta metastaz yapmış bir kanser mikrobu gibi. Dolayısıyla da bunun tamamen temizlenmesi lazım’ dediği bir vasatta, devletin en kritik kurumlarından birinin başında bulunan Ali Erbaş’ın meselenin önemini kavrayamamış gözükmesi gerçekten üzücü” diye yazdı.
 

“Elbette bugün itibarıyla örgütte ciddi bir zayıflama göze çarpıyor. Lakin, bu alçakların kısa sürede toparlanıp tekrar harekete geçme ihtimali gözardı edilmemeli” diyen Bolbol şöyle devam etti:

“Unutulmasın ki, başı tam anlamıyla ezilmediği sürece, yılan zehir üretmeye devam eder.

Yapılacak olan şey belli:

En başta FETÖ ile mücadele konusunda adli süreçlerin hakkaniyetli devam ettirilmediğine dair toplumun bir kesiminde oluşan algı bir an önce düzeltilmeli. Arkası olan FETÖ’cülerin korunup kollandığı, nüfuzlu birtakım isimlere halen dokunulamadığı, buna karşılık garibanların cezalandırıldığı yönündeki iddialar detaylı bir şekilde araştırılmalı.

Biz objektif kriterler ve sağlam delillere dayanılarak yürütüldüğü takdirde FETÖ ile mücadeleden -kısa süre içerisinde- kesin sonuç alınacağına can-ı gönülden inanıyoruz.

Dileriz inandığımız gibi de olur.

Ne diyelim, Allah bu sinsi örgütle samimi bir şekilde mücadele edenlerin yardımcısı olsun.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol