Çocuk parkında korkunç iddia! 4 yaşındaki çocuğu…

Çorum’da 4 yaşındaki bir kız çocuğunun parkta oynadığı esnada kaçırılarak cinsel tacize uğradığı iddia edildi. Aile, konu ile ilgili olarak şikayette bulunmalarına rağmen işlem yapılmadığını dile getirdi.

Çocuk parkında korkunç iddia! 4 yaşındaki çocuğu…

Çorum’da 4 yaşındaki bir kız çocuğunun parkta oynadığı esnada kaçırılarak cinsel tacize uğradığı iddia edildi. Aile, konu ile ilgili olarak şikayette bulunmalarına rağmen işlem yapılmadığını dile getirdi.

19 Haziran 2019 Çarşamba 10:39
Çocuk parkında korkunç iddia! 4 yaşındaki çocuğu…

Çocuk parkında oynadığı esnada 4 yaşındaki çocuğun kaçırıldığını ve tacize uğradığını ileri süren Yasemin Bilen polisin olay ile ilgilenmemesinden yakındı.

Parkta oynayan çocuğunu kısa bir süre yalnız bırakmak durumunda kalan Yasemin Bilen döndüğü zaman çocuğunu bulamadı. Çevredekilerden aldığı bilgi sayesinde çocuğunu parktan kaçırarak evine götüren kadına ulaştı. Çocuğun Yalın’da başka bir adrese götürüldüğünün ortaya çıkması ile aile tespit ettikleri adrese gidip çocuğu geri aldı. Aile çocuğu kurtardıktan sonra polise şikayette bulundu.

Çocuğun annesi Yasemin Bilen ve ‘Çorum Kadın Meclisi’ olayın yaşandığı parkta bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Çocuğunun kaçırıldığını ve taciz edildiğini belirten anne, söz konusu olayın sonrasında 20 gün geçmesine rağmen sorumlular hakkında hiçbir hukuki işlem başlatılmadığını belirtti.

Söz konusu olayın yaşanmasında sonra 4 yaşındaki çocuğunun psikolojisinin bozulduğunu ve ilaç tedavisine başladığını ifade eden Bilen; “Olayın ardından hemen karakola gidip ifade verdik tacizde bulunan kişiler hakkında şikayetçi olduk, ama aradan 20 gün geçmesine rağmen hiçbir şey yapılmadı. Biz karakola gidiyoruz onlar elini kolunu sallayarak geziyor. Tek isteğimiz adaletin tecelli etmesi, çocuğumuza bunları yapanın cezalandırılmasıdır. Çocuğum şu an 4 yaşında ama psikolojik destek alıyor. Biri dokununca korkuyor” dedi.

Çorum Kadın Meclisi adına açıklamalarda bulunan Semanur Çetintaş, tacize uğrayan B.B. adına adalet istediklerini, ancak şüpheli kişilerin henüz ifadelerinin dahi alınmadığını, istismarcıların ise sokaklarda rahatça gezdiğini söyledi.

Devletin, çocukların korunması, istismarın önlenmesi ve istismarcıların cezalandırılması ile mükellef olduğunu kaydeden Çetintaş, ”Burada bir kez daha hatırlatıyoruz, Çocuk Koruma Kanunu ve Lanzarote Sözleşmesi eksiksiz ve etkin uygulanmalıdır. Çocuklara yönelik her türlü şiddet ve sömürü önlenmeli, çocuklar korunmalı ve güçlendirilmelidir. Çocuklara yönelik suçların failleri haksız indirimlerden yararlanmamalı, caydırıcı cezalar uygulanmalıdır. İstismarcısıyla yüzleştirileceği duruşmadan iki gün önce kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren dokuz yaşındaki Y. K.’yı unutmadık. Çocuk ve ailesi, yargılamanın her aşamasında travmatik sonuçlar doğurabilecek uygulamalardan korunmalıdır. Kadın Meclisleri olarak B.B. ve ailesinin adalet mücadelesinde yanlarındayız. Çocuk istismarına sessiz kalmıyoruz. Çocukların güldüğü, kadınların yaşadığı bir dünya için mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

Son Güncelleme: 19.06.2019 10:46
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol