Çiftlik Bank'ın kurucusu Tosuncuk’un eşinin ifadesi ortaya çıktı

Binlerce kişiyi Çiftlik Bank adı altında dolandıran ‘Tosuncuk’ lakabı ile bilinen Mehmet Aydın’ın eşi Sıla Aydın’ın mahkemede verdiği ifadesi ortaya çıktı.

Çiftlik Bank'ın kurucusu Tosuncuk’un eşinin ifadesi ortaya çıktı

Binlerce kişiyi Çiftlik Bank adı altında dolandıran ‘Tosuncuk’ lakabı ile bilinen Mehmet Aydın’ın eşi Sıla Aydın’ın mahkemede verdiği ifadesi ortaya çıktı.

22 Temmuz 2019 Pazartesi 13:59
Çiftlik Bank'ın kurucusu Tosuncuk’un eşinin ifadesi ortaya çıktı

Binlerce kişiyi kar vaadi ile dolandırdığı gerekçesiyle aralarında firari ‘Tosuncuk' lakabıyla bilinen Çiftlik Bank'ın kurucu ismi Mehmet Aydın'ın da yer aldığı 48 sanıklı Çiftlik Bank davası kapsamında, Aydın'ın eşi Sıla Aydın'ın Bursa Karacabey 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde talimatla alınan ve yargılamanın gerçekleştirildiği Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen ifadesi ortaya çıktı. “Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma” ve “Malvarlığı değerlerini yurt dışına çıkarmak” suçlarından 17 yıla kadar hapis istemi ile yargılanan Sıla Aydın, ifadesinde insanların dolandırıldığı şirket hakkında hiçbir bilgisi olmadığını savunurken, diğer sanıkları da tanımadığını öne sürdü.

“Kazanç sağlamadım”

Soruşturma aşamasında yaklaşık 2 buçuk ay cezaevinde kalan ve geçtiğimiz yıl mayıs ayı içerisinde tahliye olan sanık Sıla Aydın, sistemi bir yazılım şirketi olarak bildiğini ileri sürerek, “Şirketin kuruluşunda ve ilerlemesinde hiçbir katkım olmamıştır. Şirketin sahibi olan Mehmet Aydın'ın eşiyim. Bu şirketi yazılım şirketi olarak biliyordum. İnsanların para yatırdığı ve bir şekilde kazanç sağladığını biliyordum. Ancak kesinlikle şirketin yönetiminde değildim. Pay sahibi de değilim. Bu şirketin nasıl işlediğini de bilmiyorum. Diğer sanıkların ise sadece ismen biliyorum. Belirttiğim gibi şirketin bir suç örgütü olduğunu bilmediğim gibi kesinlikle bir kazanç sağlamış değilim. Herhangi bir hissem de yoktur” dedi.

‘Ben kesinlikle yurt dışına para çıkarmadım’

Sözcü'den Sevgim Begüm Yavuz'un yaptığı habere göre şirket hakkında herhangi bir bilgisinin olmadığını ve yalnızca Mehmet Aydın'ın eşi olması sebebi ile hakkında iddianame düzenlendiğini belirten Sıla Aydın, “Ben kesinlikle yurt dışına para çıkarmadım. Veya takı gibi maddi değeri olabilecek herhangi bir şeyi yurt dışına götürmedim. Mayıs 2017 ve Ağustos 2017'de Arjantin ve Uruguay'da 15 gün olmak üzere iki kez bulundum. Eşim Mehmet Aydın ise Türkiye'ye dönmedi. Ayrıca bizim ev almak üzere biriktirdiğimiz para benim adıma bankadaydı. 2017 Ekim diye, hatırlamadığım tarihte eşim benim hesabıma bu birikmiş parayı gönderince tedbir kondu. Şu anda parayı da kullanamamaktayım” diyerek suçsuz olduğunu söyledi ve beraatini talep etti.

Diğer taraftan 11’i tutuklu 48 sanıklı Çiftlik Bank davasının 4 temmuz gününde görülen duruşmasında tüm sanıklar tahliye edilmişti.

Son Güncelleme: 22.07.2019 14:05
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol