CHP ve kurultay 

CHP’nin Merkez Yürütme Kurulu toplantısında kurultay hazırlıkları gündeme getirildi..

CHP ve kurultay 

CHP’nin Merkez Yürütme Kurulu toplantısında kurultay hazırlıkları gündeme getirildi..

24 Temmuz 2019 Çarşamba 11:21
CHP ve kurultay 

CHP Merkez Yönetim Kurulu(MYK) toplantısında partinin olağan kurultayının AKP içinde yaşanan gelişmeler nedeniyle bir yıl ertelenmesi yönündeki öneriler dile getirildi, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kurultayın zamanında olması gerektiğini istediği öğrenildi.

CHP’nin önceki gün gerçekleştirilen MYK toplantısında kurultay hazırlıkları gündeme geldi.

Edinilen kulis bilgisine göre partinin 37. olağan kurultayına için bazı takvim seçenekleri CHP Genel Başkanı Kemel Kılıçdaroğlu’na iletildi.

AKP içinde yaşanan tartışmalar ve bazı eski isimlerin yeni parti kurmaya yönelik çalışmaları göz önüne alınması, Cumhur İttifakı’nda yaşanabilecek çatlakların sonucu erken seçime gidilme ihtimali üzerinde duran bazı MYK üyeleri, normal tarihi Şubat 2020 olan kurultayın bir yıl ertelenebileceğini dile getirdiler.

Mahmut Lıcalı'nın Cumhuriyet'teki haberine göre, bazı MYK üyeleri kurultayın ertelenerek erken seçim olması durumunda takvimde sıkışma yaşanmaması ve erken seçime daha rahat hazırlanılması gerektiğini bildirdiler.

Şubat ayında olacak

MYK üyelerinin görüşlerini dieğerlendiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partinin kurultayının olağan tarihinde yani Şubat 2020’de yapılması gerektiğini ifade ederek ilerki bir tarih önerilerini reddetti.
CHP lideri'nin, “Kurultayı ertelemeye gerek yok. Tarihi neyse o tarihte yapılır” dediği öğrenildi.
Bu doğrultuda CHP’nin olağan kurultayına yönelik hazırlıkların Ekim ayında başlaması, yeni yıl öncesinde örgütlerin kongrelerini bitirmesi bekleniyor.
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol