CHP'li Öztrak: İktidar çatlağın hızlanmasından korkuyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi’de basın açıklamasında bulundu.

CHP'li Öztrak: İktidar çatlağın hızlanmasından korkuyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi’de basın açıklamasında bulundu.

22 Temmuz 2019 Pazartesi 16:12
CHP'li Öztrak: İktidar çatlağın hızlanmasından korkuyor

İktidarın kendisini eleştirenleri susturmaya çalıştığını belirten CHP sözcüsü, gazetecilerin fişlendiği SETA raporuna ilişkinde açıklamalarda bulundu. SETA raporunun bir utanç belgesi olduğunun üstünde durdu ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bir radyo programına katıldığını belirterek, “Röportajı yapan gazetecilerin radyodaki programı jet hızıyla yayından kaldırıldı. Gazeteciler işinden oldu. Çalıştığı radyoyu eleştiren bir başka gazeteci de radyo ile yollarını ayırdı. Saray, eski Başbakan’ın eleştirilerine daha tahammülü yok” dedi.

Faik Öztrak açıklamasına şu şekilde devam etti: “RS FM Rusya’nın Sesi Radyosu’nda yaşananlar, Türk ve Rus sarayları arasındaki şahsi dostlukların ulaştığı seviyenin ve basın özgürlüğü konusundaki ortak anlayışlarının en büyük örneklerinden birisi oldu. İktidar kendi içindeki çatlamanın hızlanmasından korkuyor. Korku arttıkça da kendisine muhalefet edenler üzerindeki baskısını artırıyor.”

MHP bu konuda ne düşünüyor?

Alinur Aktaş (Bursa Belediye Başkanı)’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı için kullandığı ‘’Halkın genelini ilgilendiren bir bayram değildir” ifadelerine tepki gösteren Faik Öztrak, “Bu zat Uğur Mumcu’ya, Nazım Hikmet’e, Türkan Saylan’a, Bahriye Üçok’a hakaret eden bir kendini bilmezdir. Yetmiyor Ormancılık Günü ile 30 Ağustos’u aynı kefeye koymaya çalışıyor. Ruh hallerini ve zihniyetlerini her geçen gün ortaya koyuyorlar. 30 Ağustos Ulusumuzun Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği mücadeleyi zaferle taçlandırdığı bir tarihtir. 30 Ağustos dünyanın tüm mazlum uluslarına yön gösteren Kurtuluş Savaşı büyük zaferimizin yıl dönümüdür. İktidar partisi ne yapacak takip edeceğiz. Ayrıca iktidarın küçük ortağının bu sözler hakkında ne yorum yapacağını büyük bir merakla bekliyoruz” diye konuştu.
 

Son Güncelleme: 22.07.2019 16:55
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol