Çekicinin kaldıracı üzerinde yolculuk keyfi!

Otomobilini hatalı park ettiği ve sigorta süresinin geçmesi sebebi ile bağlanan aracının çekiciye yüklenmesine isyan eden adam çekicinin kaldıracı üzerinde 3 kilometre yol aldı.

Çekicinin kaldıracı üzerinde yolculuk keyfi!

Otomobilini hatalı park ettiği ve sigorta süresinin geçmesi sebebi ile bağlanan aracının çekiciye yüklenmesine isyan eden adam çekicinin kaldıracı üzerinde 3 kilometre yol aldı.

30 Kasım 2018 Cuma 11:42
Çekicinin kaldıracı üzerinde yolculuk keyfi!

Trabzon'da sigortasının olmamasını gerekçe göstererek çekiciye yüklenen otomobilinin götürülmesine karşı çıkan Şenol Şeker isimli vatandaş (30) trafik polisleri ile tartıştı. Otomobilinin çekiciye yüklenmesine engel olmaya çalışan Şeker, otomobili kaldıran çekicinin kaldıracı üstüne çıktı. Kaldıraçla havalanan sürücü polisleri ikna edemeyince kendisi de aşağı inmedi. Görevli, çekici kasasına yerleştirilen otomobil ve kaldıracın üzerinde bulunan sürücü ile hareket etti. Çekicinin kaldıracı üzerinde yaklaşık olarak 3 kilometre giden sürücü, park yerine gelince ödemeleri yaparak aracını aldı.

Yaşanan bu tuhaf olay, Çömlekçi Mahallesi’nde dün meydana geldi. Ordu’dan hastasını tedavi için Trabzon’da bir hastaneye getiren Şenol Şeker, gece aracını kaldığı otelin yakınlarında bulunan bir sokağa park etti. Sabah otomobilinin yanına geldiğinde ise trafik polisleri ile karşılaşan Şeker, hatalı park ve sigorta süresinin geçmesi sebebi ile bağlanan otomobilinin çekiciye yüklendiğini gördü. Otomobilinin götürülmesine karşı çıkan Şenol Şeker, trafik polisleri ile tartıştı.

Aracı indirilmeyince o da inmedi

Konu ile ilgili olarak sigorta şirketini arayan Şeker, otomobilin sigorta poliçesinin yenilenmesini sağladı. Ancak polis ekipleri otomobili götürmekte ısrarcı oldu. Şeker bu olayı önleyebilmek adına otomobili kaldıran çekicinin kaldıracı üzerine çıktı. Kaldıraç ile birlikte havalanan sürücü, polisleri ikna edemeyeceğini anlayınca kendisi de aşağıya inmedi. Olay fark eden çevrede toplanan vatandaşlar da sürücüye destek verdi, polisin otomobili bırakmasını istedi. Görevli, çekici kasasına yerleştirdiği otomobil ve kaldıracın üzerinde bulunan sürücü ile hareket etti.

Çekicinin kaldıracı üzerinde bulunan sürücü, görenlerin şaşkın bakışları altında 3 kilometre bu şekilde gitti. Çekici görevlisi ve sürücünün inatlaşması ortaya ilginç görüntülerin çıkmasına sebep oldu. Park yerine götürülen otomobilinin çekici ve otopark ücretini ödeyen sürücü Şenol Şeker, aracını geri aldı.

Sürücü Şenol Şeker sigorta işlemelerini yapıp cezayı ödedikten sonra aracını geri aldı.

‘Müsaade edin dedim ama’

Yaşadıklarını anlatan Şenol Şeker, “Ordu’dan Trabzon’a gece 3’te hastamı getirdim. Ben de otele gittim. Arabamı da kaldırıma park ettim. Orada başka araçlar da vardı. Öğlene kadar uyuduğum için esnaf tarafından aracım şikâyet edildi. Polisler de şikâyet üzerine aracımın yanına geldi. Aracımın sigortasının bittiğinden haberim olmadığı için işlem yapıp ceza kestiler. `Yapmayın, aracımın başına geldim. Sigortamı yaptıracağım. Bana müsaade edin’ dedim ama dinlemediler. Ben sigorta şirketini arayarak poliçemi yaptırdım. Buna rağmen aracımı çekiciye yüklediler” dedi.

‘Çekicinin üzerinde savruldum’

Kendisinin çekicinin üzerine çıktığını anlatan Şenol Şeker, “Polislere ‘param, pulum yok’ dedim.  En son çekicinin üstüne çıktım. Yalvardım, yakardım, ağladım, sızladım. Ama bana müsaade gösterilmedi. Halk yanıma gelip bana sahip çıktı. Beni o çekicinin üzerinde otoparka kadar trafikte götürdüler. Çekicinin üzerinde resmen savruldum. Çekicinin üzerine çıktığımda sigortam yapılmıştı. Beni maddi olarak zora sokuyorlar, bir de üzerine canıma kastetmeye çalışıyorlar. Canımı hiçe sayarak derdimi anlatmaya, hakkımı savunmaya çalıştım ama polisler tarafından hiçbir şekilde dikkate alınmadım” ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 30.11.2018 13:33
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol