Berat Albayrak istifa etti

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medya hesabı aracılığı ile yaptığı paylaşımında görevinden istifa ettiğini duyurdu. İşte Berat Albayrak'ın istifa paylaşımıyla ilgili detaylar...

Berat Albayrak istifa etti

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medya hesabı aracılığı ile yaptığı paylaşımında görevinden istifa ettiğini duyurdu. İşte Berat Albayrak'ın istifa paylaşımıyla ilgili detaylar...

08 Kasım 2020 Pazar 19:57
Berat Albayrak istifa etti

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı olarak kabinede Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev yapan Berat Albayrak, sosyal medya hesabı aracılığı ile yaptığı paylaşımında 'sağlık sorunları nedeniyle' bakanlık görevinden istifa ettiğini duyurdu. 

Berat Albayrak, Instagram hesabından paylaştığı istifa mesajında, "At izi it izine karıştı, Cenabı Allah sonumuzu hayreylesin!" ifadelerine yer verdi.

Twitter hesabına erişilemeyen Berat Albayrak, Instagram hesabından paylaştığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Kamuoyunun dikkatine

Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunları nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedefine çıktığınız bu yolculukta, gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

Enerjide olduğu gibi Ekonomide de ektiğimiz tohumlar çok da uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir, haklarını helal etsinler. At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.

Türkiye tarihindeki belki de en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.

Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah, bizleri Sırat-ı Müstakim'den ayırmasın.

Sonumuzu hayreylesin..." (Kaynak: T24)

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol