Başkan İmamoğlu’ndan İBB’ye yeni atamalar

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu belediyenin iştirak şirketlerindeki AKP yöneticilerinin istifa etmesinin ardından müdürlüklere atamalar yapmaya başladı. İşte İBB Başkanı'nın yeni atamaları ve atanan kişiler hakkında kısa kısa bilgiler...

Başkan İmamoğlu’ndan İBB’ye yeni atamalar

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu belediyenin iştirak şirketlerindeki AKP yöneticilerinin istifa etmesinin ardından müdürlüklere atamalar yapmaya başladı. İşte İBB Başkanı'nın yeni atamaları ve atanan kişiler hakkında kısa kısa bilgiler...

21 Temmuz 2019 Pazar 14:42
Başkan İmamoğlu’ndan İBB’ye yeni atamalar

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye iştiraklerinde bulunan AK Partili yöneticilerin istifasının sonrasında müdürlüklere atamalar yapmaya başladı. Belediyeden konu ile ilgili olarak gerçekleştirilen açıklamaya göre Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı’na raylı sistem uzmanı Orhan Demir, Raylı Sistemler Daire Başkanlığı’na Doç. Dr. Pelin Alpkökin, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı’na da Yüksek Mimar Prof. Dr. Yasin Çağatay Seçkin atandı.

Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı’na atanan Orhan Demir kimdir?

Orhan Demir, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden 1979 yılında mezun oldu. Demir, yüksek lisans eğitimini ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde tamamladı. 1983-1994 yılları arasında sırası ile İmar ve İskan Bakanlığı Büyük İstanbul Nazım Plan Bürosu ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi STFA Mühendislik AŞ’de şehir plancısı, müdür yardımcısı ve proje müdürü olarak görev yapan Orhan Demir, 1986 yılından bu yana başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin farklı kentleri ve bölgeleri için hazırlanan ulaşım ana planları, kara yolu, tramvay, hafif raylı sistem, metro sistemleri talep analizleri, fizibilite etütleri gibi kentsel ve bölgesel ölçeklerdeki ulaştırma projelerinde görev aldı.

Demir, 1999 yılından bu yana Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ulaşım planlaması konusunda dersler veriyor, atölye çalışmalarına katılıyor.

Raylı Sistemler Daire Başkanlığı’na atanan Pelin Alpkökin kimdir?

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu Doç. Dr. Pelin Alpkökin, 1998 yılı içerisinde Ulaştırma Mühendisliği Yüksek Lisans programını bitirdi. 2002 yılı içerisinde Japonya Nagoya Üniversitesi’nde doktora çalışmasına başlayan Alpkökin, 2005 yılı içerisinde doktor unvanı aldı, 2008 yılı içerisinde İstanbul Teknik Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak göreve başladı. Birçok uluslararası yayını bulunan Alpkökin, çok iyi seviyede Japonca ve İngilizce biliyor.

Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı’na atanan Yasin Çağatay Seçkin kimdir?

Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun olan Prof. Dr. Yasin Çağatay Seçkin, sırası ile İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Tarihi Programı ile Yüksek Mimar ve Kentsel Tasarım Programı’ndan doktor unvanlarını aldı. Doktora sonrasında Louisiana Eyalet Üniversitesi’nde “Sürdürülebilir Peyzaj Konstrüksiyonu” konusunda doktora sonrası çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Seçkin’in akademik araştırmaları, tasarımda bilişim, mimari tasarım, kentsel tasarım, peyzaj tasarımı ve konstrüksiyonu ile engelsiz tasarım konuları üzerinde yoğunlaştı.

Lisans ve yüksek lisans düzeyinde çeşitli bölümlerde dersler veren Seçkin, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile özellikle üç boyutlu modelleme, bilişim ve drone teknolojileri üzerine bilimsel araştırma projeleri yürütüyor. Uluslararası hakemli dergilerde editörlük ve yayın kurulu üyeliklerini sürdüren Seçkin, mimari, peyzaj mimarisi ve kentsel tasarım alanlarında proje üretim faaliyetlerine devam ediyor. (AA/İSTANBUL)

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol