Saçlarınızın sağlığı için merak edilenler

Saçlarımızın sağlıklı, parlak, yumuşak ve güçlü olmasını sağlamak pek kolay değil. Her zaman özenli ve düzenli saç bakımı yapmamız gerekiyor.

Saçlarınızın sağlığı için merak edilenler

Saçlarımızın sağlıklı, parlak, yumuşak ve güçlü olmasını sağlamak pek kolay değil. Her zaman özenli ve düzenli saç bakımı yapmamız gerekiyor.

25 Temmuz 2019 Perşembe 13:53
Saçlarınızın sağlığı için merak edilenler

1) Saçlar ne sıklıkla şampuanlanmalı?

Çok fazla kırık olmadığı sürece saçları her gün yıkamanın sakıncası yok. Yıkama, kurutma, şekillendirme süreci saçlara zarar verdiğinden dolayı yalnızca çok fazla yağlı ve hava kirliliği olan bir yerde yaşanıyorsa her gün yıkmayı tercih etmelisiniz.

2) Gereğinden fazla şampuan kullanmak diye bir şey var mı?

Tamamen duruladıktan sonra çok fazla şampuan kullanmak diye bir durum yok. Kullanılan şampuan saçın gürlüğü ve uzunluğuna göre değişkenlik gösterir.

3) İdeal Su Sıcaklığı Nedir?

Sıcak sudan kaçınılmalıdır. Çünkü sıcak su saçın daha çabuk yağlanmasına ve yıpranmasına sebep olabilir. Ilık su saçın köpürmesi için idealdir. Son durulama için soğuk su tercih edilmelidir. Soğuk su saçın dirileşmesine ve parlak görünmesine sebep olur.

4) Şampuanların son kullanma tarihi var mıdır?

Çoğu şampuanın raf yaşı 2 ya da 3 senedir. Daha eski bir şampuan saçınıza zarar vermez ama olması gerektiği kadar da etkili olmayacaktır.

5) Ne sıklıkta özel bakım yapmalı?

Eğer sık sık saç şekillendirici kullanıyor, bol mineralli suyu olan bir yerde yaşıyor ya da yüzmekten vazgeçemiyorsanız ayda bir bakım yapmanız yerinde olacaktır.

6) Güzellik salonlarında satılan pahalı şampuanlar marketten aldıklarımızdan daha mı iyi?

Şampuan, ‘ödediğiniz kadar geri alırsınız’ türü bir ürün değil. Bir formülü ne kadar seveceğiniz en çok tercihlerinizle alakalı ve bir de ‘sizin’ saçınızı nasıl etkilediğiyle. Büyük firmalar yaptıkları araştırmalar ve yeni teknolojilere çok fazla yatırım yapmasına rağmen, bunu geniş kitlelere üretim yaptıkları için telafi ediyorlar. Daha pahalı olan ürünlerin esprisi ise içeriklerinin biraz daha yumuşak olması.

Son Güncelleme: 25.07.2019 17:29
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol