Tillahına kadar ilm ve fenne gönül vermiş bir özel test âlimiyim. Adım Betoner, soyadım Söbü’dür. Memleket evladını hassas elektronik makanizmalı (cep telefonu, yerli otomatik şanzuman, cam filmi vb) cihazlar icad edip fezâya dahi gittirecek eytim ve performansın, talim ile terbiyyenin (özel) bir neferiyim. Bu amaçla bizzat mucidi olduğum Hodrek Eytim Systemi ile çeşitli testler yapma noktasında talebeleri kazandırma garantili olarak her türlü (KPPS dahil) imtihana hazırlıyorum. Aynı zamanda bayındır bir insanım. İnşaat yönüm vardır. Edep dairesi içinde betona arzu duyuyor, sincap adı verilen haşarat hayvanı ise, hususi nedenlerle, tiksinme noktasında, sevmiyorum. Söbü Evler Etap 8 de lansman fiyatına, ebeveym banyolu, dış çephe söve ve led aydınlatmalı mikkemmel dayrelerin satışına da, naapıyorum, devam ediyorum. Diriyim.

FAKİRLERE ASKIDA EYTİM ÖĞRETİM KAMPANYASINI BAŞLATIYORUM

Talebe sektörü giderek özele kayıyor, bu bir hakikat. Neticede her şey bir A.Ş (anonim şirket) herkes bir CEO. Şahsen ben evimi dahi bir minik şirket şeklinde sevk ve idare ediyorum. Yavrılarımdan dördünü yap işlet devret metoduyla bir vakfa verdim, ikisi başka bir şirketle birleşme cihetine gitti (evlendiler), sonuncusu kadük kaldı, bir getirisi yok (evde kaldı). Torunlardan da ikisi gayet verimli üçünden randıman alamıyorum. Hanım ise yaşlandı, amortisman giderleri arttı, astarı yüzünden pahalıya geliyor. O konuya da sür’atle bir çözüm getirmek maksadıyla Ukraynalı bir firma ile temas halindeyim.

Diyeceğim, azıcık vizyoner olan bu hakikati görür, artık köhnemiş bir system ile ücretsiz talebe yetiştirmenin geride kaldığını da, naapmak lazım, kabulü noktasında sür’atle adımlar atmak lazım. Hal böyleyken, henüz şirketleşememiş ailelerde, tabii ki bağzı fukara talebenin mağduriyyeti söz konusu olabilir. Herkes Betoner Söbü gibi kıymetli bir âlimden ders alacak diye de bir şey yok. Fakat alabilen talebeler, bizzat mucidi olduğum ”Askıda eytim öğretim systemi” ile aldıkları eytimi diğer talebelerle paylaşabilecek. Böylelikle herhangi fakir bir kişinin evladı da fezâlara gidesi, ”nitelikli okul” eytimi alarak bir âlim, bir mucid, yahut kıymetli bir atom fizikçisi veya samiğmiğ bir müteahhit olma şansına sahip olmuş olacak.

SYSTEM NASIL İŞLEYECEK – MİLLET PANOLARI

Gayet basit. Özel ders verdiğim talebeler, yaprak testlerini, cevab anahtarlarıyla beraber, diğer talebeler de istifade edebilsin diye merkezi yerlerdeki ”Askıda Eytim Öğretim Millet Panoları”na asacaklar. Aynı şekilde ucu açık sualler de, ujları açık halde orıya bırakılabilecek.

Ayrıca imtihan systemimizin diğger unsurlarından okunmuş pirinç, uğurlu kalem, totemli silgi hatta Telli Baba Hazretleri’nin makamından alınmış tel, Kilitçi Baba’nın kader kısmet açan kilitleri gibi sınav görmüş eşyalar da askıya bırakabilecek ki durumu olmıyan talebe de istifade naapabilsin, edebilsin. Oke o zaman, bir sonraki hususa geçiyorum.

AKTÜEL VE İLMÎ BULMACALAR (Eğlenerek Öğreniyorum)

* Mini mini birler, çalışkan ikiler, yağlı üçler, bronz dörtler…
CEVAP: Yaz Okulu (Özel Söbü Sea Side School)

* Bez serdim gölgeye, duman verdim semâya.
CEVAP: Mangallı piknik

* Orman yandı, açıkta kaldı, hepten modern ve bayındır hayata saldırdı.
CEVAP: Sincap (pij)

* Bahçelerde şim şim, serî köz getir karşim.
CEVAP: Nargile Café

* Sarışınsın sarışın, geçmez bize sözün, sen ecnebiye başkansın
CEVAP: Trump Efendi. (Sarıkancolos)

* Camdan çıkardım ayakımı yel yel, bagajdan çıkardım odunumu yar yar.
CEVAP: Kara yolları, oto ile seyir hali. (Trafik)

*Kat çıktım tarlasına hoop Çin’den çiğdem çitledim sonrasında
CEVAP: İthal ay çekirdeği.(Made in China)

Bu haftalık da bu kadar deyerli ilm ve fen dostları ile inşaat emlak piyasası takipcileri. İlm ile fen ile fezâ ve bayındırlık içinde kalınız. Deliren talebeden müessesemiz suret-i katiyyede mes’ul deyildir. Şikâyetinizi bize, memnuniyyetinizi dostlarınıza bildiriniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol