Ekonomi

   Merkez Bankası’ndan kredilerin amacına uygun kullanılabilmesi adına yeni uygulama

   Merkez Bankası (MB) kredilerin fatura karşılığı kullandırılması uygulamasını yıl sonuna kadar kademeli bir şekilde genişletirken, kredilerin doğru alana yönlendirilmesini ve amacı dışında kullanımını durdurmayı amaçlamakta olan bazı adımlar açıkladı.

   Kremlin’den Rus ödeme sistemi Mir açıklaması: Türk bankaları ABD’nin baskısı altında

   Kremlin, Rus ödeme sistemi Mir’den ayrılma yönünde karar alan Türk bankalarının ‘ABD’nin eşi benzeri görülmemiş baskısı’ ve ‘dolaylı bir yaptırım tehdidi’ altında olduğunu kaydetti.

   Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çiftçilerin elektrik faturaları ürünler satıldıktan sonra ödenebilecek

   Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçilerin elektrik faturalarının ürünleri satılıp gelir elde edildikten sonra ödenebileceğini duyurdu.

   İBB’nin üniversitelilere yönelik 4 bin 500 TL’lik burs destek başvurusu başladı

   İBB'nin hayata geçirdiği 'Genç Üniversiteli Desteği' projesi kapsamında 75 bin öğrenciye geri ödemesiz bir şekilde verilecek olan 4 bin 500 TL'lik burs için başvurular başladı.

   Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati: Enflasyondaki düşüşü yıl sonu hissedeceğiz

   Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati 2. Türkiye Çiftçi Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, "Enflasyonu yeneceğiz. Yıl sonundan itibaren de bu düşüşü daha net şekilde hissetmeye başlayacağız" dedi.

   İstanbul’da suya yüzde 40 oranında zam

   İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nde suya yüzde 40 oranında zam oy birliğiyle kabul edildi.

   Merkez Bankası’ndan bankalara tahvil uyarısı: Seçenek olarak kabul edilmeyecek

   TCMB, bankalara gönderdiği yazıda tahvil düzenlemesinde cezai şart olan 3 kat dolar mevduat tutulmasının seçenek olmadığını, bankaların tahvil tesisini yerine getirmesi gerektiğini duyurdu.

   Dolar TL 2022 rekorunu yeniledi

   Politika faizinde alınan indirim kararının ardından dolar TL üst üste üçüncü gününde de yükselişini devam ettirirken 18,17 seviyesiyle 2022 yılının zirvesini de yeniledi. Kurda yükseliş ivmesi sürerken, risk priminde düşüş gözlemlendi.

   Son Dakika

   CHP’nin seçim yasasının iptaline yönelik başvurusuna AYM’den ret

   Anayasa Mahkemesi (AYM), CHP’nin seçim yasasının bazı hükümlerinin iptal istemini oy çokluğu ile reddetti.
   - Advertisement -spot_imgspot_img

   Merkez Bankası’ndan kredilerin amacına uygun kullanılabilmesi adına yeni uygulama

   Merkez Bankası (MB) kredilerin fatura karşılığı kullandırılması uygulamasını yıl sonuna kadar kademeli bir şekilde genişletirken, kredilerin doğru alana yönlendirilmesini ve amacı dışında kullanımını durdurmayı amaçlamakta olan bazı adımlar açıkladı.

   Erdoğan: Sırf daha iyi arabaya binmek gibi süfli heveslerle başka ülkelerin kapısına varanlara acıyarak bakıyoruz

   Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha iyi bir yaşam isteyenleri Türk Dil Kurumu’na göre ‘aşağı, aşağılık, bayağı, adi’ anlamına gelen ‘sufli’ buldu. Erdoğan yaptığı açıklamada “Özellikle sırf daha iyi arabaya binmek, daha fazla konsere gidebilmek gibi süfli heveslerle başka ülkelerin kapısına varanlara acıyarak bakıyoruz" ifadelerini kullandı.
   - Advertisement -spot_imgspot_img

   You might also likeRELATED
   Recommended to you

   Bir kuantum romanı – Süpersimetri

   David Walton’ın kaleme aldığı Süpersimetri kitabı okurlarını zamanda bir kırılmanın yaşandığı anı gözlerinde canlandırmalarını istiyor ve bu imkanı veriyor.

   Son dakika…. İşsizlik rakamları açıklandı

   Ocak, şubat ve mart aylarını kapsayan, şubat dönemi işsizlik rakamları açıklandı. İşsizlik oranı son 10 yılın en yüksek rakamına ulaşarak yine yüzde 14.7 oldu. Şubat dönemi içerisinde bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla işsiz sayısı 1 milyon 376 bin kişi artarak 4 milyon 730 bin kişi oldu.

   Ayşen Gruda'yı uğurladık…

   Türk Sineması ve Tiyatrosu'nun efsane isimlerinden Ayşen Gruda'yı son yolculuğuna uğurladık.