Uçaktan düşen yolcunun ölümüyle ilgili görgü tanığı konuştu

Uçaktan düşen kaçak yolcu bahçesinde güneşlenmekte olan adamın yanına çakıldı. Yaşanan bu olaya tanık olan komşu, ceset yere çarptıktan sonra çok yüksek bir düşme sesi duyduğunu dile getirdi.

Uçaktan düşen yolcunun ölümüyle ilgili görgü tanığı konuştu

Uçaktan düşen kaçak yolcu bahçesinde güneşlenmekte olan adamın yanına çakıldı. Yaşanan bu olaya tanık olan komşu, ceset yere çarptıktan sonra çok yüksek bir düşme sesi duyduğunu dile getirdi.

03 Temmuz 2019 Çarşamba 15:01
Uçaktan düşen yolcunun ölümüyle ilgili görgü tanığı konuştu

Uçağa kaçak bir şekilde bindiği düşünülen bir erkeğin cesedi, uçak inişe geçtiği esnada Londra’da evinin arka bahçesinde güneşlenen adamın bir metre yanına düştü.

Independent’in yaptığı habere göre polis cesedin bir erkeğe ait olduğuna inanıyor ve Kenya Hava Yolları’nın Heathrow Havaalanına inişe hazırlanan uçağının iniş takımlarından düştüğünü düşünüyor.

Uçuş takip sitesi “flightradar24.com” verilerine göre Boeing 787-8 Dreamliner tipi uçak Clapham'ın Offerton Yolu’ndaki evinin üzerinden geçtiği sırada yerden yaklaşık bin metre kadar yüksekte bulunuyordu.

Press Association’a konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında görgü tanığı komşu, “Çok yüksek bir düşme sesi duydum. Hemen yukarı kata koşup camdan dışarı baktım. İlk başta bahçede uyuyan bir serseri olduğunu düşündüm. Bütün kıyafetleri üstündeydi. Ancak daha dikkatli baktığımda bahçenin duvarlarında kan olduğunu gördüm. Başının şeklinde de bir gariplik vardı. O an birden adamın düştüğünü anladım” ifadelerine yer verdi.

Tanık olay ile ilgili olarak sözlerini şu ifadeler ile sürdürdü:

Hemen dışarı çıktım. Tam o anda komşum da geldi ve aşırı sarsılmış gözüküyordu. Bahçesinde güneşlenmekteydi ve adam ondan hemen bir metre uzağa düşmüştü. Polisi aradık ve hemen geldiler.

İsminin verilmemesini isteyen komşu, Clapham’de bir parkta uçak izleme uygulamasından uçuşu takip eden bir gözetleyicinin de cesedin düştüğünü gördüğünü söyledi. Uçak gözetleyicisinin de neredeyse polisle aynı anda geldiğini belirten komşu, cesedin bir Kenya Hava Yolları uçağından düştüğünü o an öğrendiklerini anlattı ve şunları ekledi:

Polisin dört arabası vardı. Temizlik işlemine başlamak için yaklaşık 5 saat boyunca burada kaldılar.

Cesedin akşam saat 20.30 civarında götürüldüğünü ve temizlik ekibinin işe devam etmek için pazartesi sabahı geri döndüğünü söyledi.

Ayrıca Heathrow Havaalanı’yla da iletişime geçtiğini ve yaşananlardan haberdar olup olmadıklarını sorduğunu söyleyen görgü tanığı “Ceset iki saniye daha geç düşseydi, kamusal kullanıma açık ve yüzlerce insanın bulunduğu bir yere düşebilirdi. Ayrıca benim çocuklarım da ceset düşmeden 15 dakika önce bahçedelerdi” diye konuştu.

Düşen vücudun çok zarar görmediğini dile getiren tanık, “Bunun sebebi vücudun tamamen bir buz kalıbı haline gelmiş olması” dedi.

Metropolitan Polis Teşkilatı da havaalanına ulaştığında uçağın iniş takımı bölmesinde bir çanta, su ve biraz yiyecek bulunduğu yönünde açıklamada bulundu.

Gerçekleştirilen otopsinin en kısa zamanda tamamlanacağını ifade eden teşkilat, ölen kişinin yaşının henüz bilinmediğini dile getirdi.

Bunun yanında yetkililer ölümde şüpheli bir durum görmüyor.

Benzer bir olay 2012 yılı içerisinde de yaşanmış, Angola’dan gelen İngiliz Hava Yolları uçuşuna kaçak binen Jose Matada düşerek yaşamını yitirmişti. Aslen Mozambikli olan Matada, 9 eylül gününde Doğu Sheen'de kaldırımda bulunmuştu.

Gerçekleştirilen soruşturmaya göre adam 12 saatlik uçuşun büyük kısmında -60 dereceye kadar düşen dondurucu soğukta hayatta kalmayı başarabilmişti.

Ancak yere çarptığı esnada vücudun “ölü ya da neredeyse ölü” olduğu düşünülüyor.

2015 yılı içerisinde de Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Johannesburg kentinden Heathrow’a uçan bir uçağın iniş takımlarına tutunmuş bir adamın cesedi de Richmond’daki bir dükkanın üstüne düşmüştü.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol